ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
US Open

Kvitová ve čtvrtfinále ani nedoufala. "Jsem překvapená," říká

Velikost textu:

New York - Až na osmý pokus postoupila Petra Kvitová do čtvrtfinále US Open. Ze všech grandslamových turnajů jí to v New Yorku trvalo nejdéle a po vítězství nad Johannou Kontaovou se radovala, že čekání skončilo. "Kdyby mi před turnajem někdo řekl, že budu ve čtvrtfinále, tak bych si pomyslela, že je blázen," uvedla Kvitová.

Petra Kvitová na US Open
Petra Kvitová na US Open

Poprvé prý na čtvrtfinále vážně pomyslela až při prvním mečbolu za stavu 40:0 při svém podání, ale pak dva míče prohrála a zápas ukončila až třetím pokusem. "Prolítlo mi hlavou, že jsem to tady konečně prolomila a jsem z toho nadšená. Je to skvělé!" radovala se Kvitová, možná víc, než by se po vítězství nad hráčkou z konce první světové stovky dalo čekat.

Jenže právě před letošním US Open od sebe Kvitová nic moc nečekala. Po Wimbledonu se dozvěděla, že měla mononukleózu, omezila trénink a byla ráda, že vůbec může hrát. "Jsem překvapená, jak jde všechno dobře," usmála se. "Cítím se tu nejlépe za celou tu dobu, co sem jezdím," řekla.

V zápase s Kontaovou se na začátku cítila být horší hráčkou. Britka, která prošla do soutěže z kvalifikace, výborně podávala. "I druhý servis byl dost rychlý. Skoro jsem z toho nemohla nic udělat a byla jsem ráda, že se vůbec hrálo," uvedla Kvitová.

V prvním setu čelila pěti brejkbolům, ale vždy v kritickém momentu si pomohla servisem a ztrátu podání odvrátila. "První set jsem ustála na servisu a hlavou. Tím, že jsem nezmatkovala a nedala zbytečného debla," pochvalovala si. Sama využila oba své brejkboly a shodnou okolností vždy za pomoci soupeřky, která udělala dvojchybu. "Možná se bála mého returnu," žertovala Kvitová.

Dvorec Arthura Ashe se před koncem zápasu Kvitové téměř zaplnil. V hledišti mohlo být okolo 20 tisíc diváků. "Tohle jsem měla poprvé a bylo to krásné," uvedla. Diváci před mečbolem bouřili. "Měla jsem z toho husí kůži," řekla Kvitová, která věděla, že diváci přišli hlavně na další zápas Švýcara Rogera Federera s domácím Johnem Isnerem. "Roger je ikona všech ikon, ale stejně, bylo to hezké," řekla.

Po dni volna se Kvitová v utkání o semifinále střetne s Flavií Pennettaovou. S Italkou má vyrovnanou bilanci 3:3. Naposledy spolu hrály na olympiádě v Londýně, kde zvítězila jasně česká hráčka. "Ona hodně vrací a hraje velice solidně. Bude to o tom, abych vydržela déle než ona, čekala na šanci a hrála aktivněji," řekla Kvitová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.