ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk

Staroměstské náměstí opět na nohou. Laver Cup slavnostně začal

Velikost textu:

Na Staroměstském náměstí byla k vidění neobvykle vysoká koncentrace tenisových hvězd. Premiérový ročník Laver Cupu slavnostně začal, z rukou tenisových es vylétly míčky mezi dychtivé fanoušky. Od pátku do neděle proti sobě budou v pražské O2 areně bojovat výběry Evropy a světa. Přímé přenosy sledujte na ČT sport a na webu ctsport.cz.

Účastníci Laver Cupu při slavnostním zahájení na Staroměststkém náměstí
Účastníci Laver Cupu při slavnostním zahájení na Staroměststkém náměstí
Otevřít galerii
 • Účastníci Laver Cupu při slavnostním zahájení na Staroměststkém náměstí autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/72/7148/714733.jpg?1505917232
 • Slavnostní zahájení Laver Cupu autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/72/7148/714734.jpg?1505917262
 • Roger Federer a Rafael Nadal na zahájení Laver Cupu autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/72/7148/714735.jpg?1505917299
 • Björn Borg a Joe McEnroe s pohárem pro vítěze autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/72/7148/714736.jpg?1505917332

"Už se nemůžu dočkat. Doufám, že bude vyprodáno a předvedeme skvělý tenis," řekl zakladatel akce a devatenáctinásobný grandslamový šampion Roger Federer.

Současné i minulé legendy či budoucí hvězdy dorazily na podium pod Týnským chrámem se zpožděním, ale davu fanoušků to nevadilo. Halasně vítali Roda Lavera, na jehož počest soutěž vznikla, a nejhlasitěji Federera a Rafaela Nadala.

"V ideálním případě dojde k velkému překvapení na úkor Evropy," hrozil kapitán výběru světa, Američan John McEnroe, a po jeho pravici stojící rival Björn Borg se nenechal rozhodit. "Jedno je jisté, Evropa vyhraje," reagoval lodivod starého kontinentu.

Hráči přijeli na náměstí týmovými vozy. Výběr světa červenými a hráči měli stylově také červené kapesníčky v kapsách sak. Z modrých aut vystoupili Evropané a v jednom z nich společně seděli Nadal, Federer a Tomáš Berdych. "Je to obrovský zážitek a doufám, že se nám podaří první ročník vyhrát," řekla česká jednička.

Natěšení fanoušci vysoko natahovali ruce, aby hráče zvěčnili na mobilní telefony. A tenisté hned po příchodu na podium vyndali z kapes své "mašinky". Selfie si fotili Američané Sam Querrey s Johnem Isnerem i Australan Nick Kyrgios.

Jako první přijel na náměstí Australan Laver a na podium přišel za velkého potlesku publika a především samotných aktérů poslední. "Byl jsem velmi překvapen, když mi bylo řečeno, že se bude hrát Laver Cup, a jsem tím poctěn," řekl Laver a dodal: "Když vidím všechny ty báječné hráče, tak se Praha může těšit na skvělý tenis."

Tenisté se svými kapitány a Laverem zapózovali chvilku obecenstvu. Mladý Němec Alexander Zverev ťukl do Federera a oba se krátce zhoupli do rytmu muziky. Na tvářích hráčů byla patrná uvolněná nálada, ale na kurtu všichni slibují velký boj.

přehrát video
Českým fanouškům se představil Rafael Nadal
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.