ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Laver Cup? Je to velké ocenění, řekl Berdych ke startu na turnaji

Velikost textu:

Praha - Tomáš Berdych skončil na US Open ve druhém kole na raketě Alexandra Dolgopolova. V Americe si český tenista stěžoval na bolesti žeber, nyní se už ale připravuje na závěr sezony, kdy ho čeká boj o Turnaj mistrů a také účast na prestižním Laver Cupu v Praze s hvězdným obsazením.

Roger Federer (vlevo) a Tomáš Berdych
Roger Federer (vlevo) a Tomáš Berdych

Tomáš Berdych bude v evropském výběru vedeném kapitánem Björnem Borgem ve společnosti velkých hvězd Rogera Federera, Rafaela Nadala, Dominica Thiema a Marina Čiliče. "Je to velké ocenění, když v mém případě jsem byl volbou jakoby navíc," řekl Berdych.

Poslední týdny mu znepříjemňovalo zranění žeber. Ve světovém žebříčku je až osmnáctý, přesto má naději vybojovat si účast na Turnaji mistrů. I proto se rozhodl nenastoupit v daviscupové baráži v Nizozemsku. Zítra odlétá na soustředění do Monte Carla, aby nabral formu na závěr sezony a premiérový ročník Laver Cupu.

"Pokusím se to využít více na kondiční přípravu a potom od té druhé půlky se přidá i tenis," uvedl Berdych. Tenisové utkání Evropa versus Svět bude probíhat od 22. do 24. září v Praze a vysílat jej bude program ČT sport. "Myslím, že je to opravdu takový malý svátek tenisu," dodal.

přehrát video
Berdych se těší na premiéru Laver Cupu
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.