ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Laver Cup hlásí další hvězdná jména, představí se Thiem a Isner

Velikost textu:

Londýn - Osmý muž světového žebříčku Dominic Thiem z Rakouska a Američan John Isner jsou dalšími tenisty, kteří přijedou do Prahy odehrát Laver Cup. Thiem bude v premiérovém ročníku soutěže členem výběru Evropy, Isner posílí světový výběr. Prestižní týmové klání bude česká metropole hostit od 22. do 24. září. 

Dominic Thiem
Dominic Thiem

Thiem je třetí akvizicí evropského kapitána Švéda Björna Borga. V sestavě doplnil Švýcara Rogera Federera, jenž myšlenku vzniku Laver Cupu inicioval, a Španěla Rafaela Nadala. "Jsem poctěn a hrdý, že se připojím k Rafovi a Rogerovi, dvěma nejlepším hráčům historie," řekl třiadvacetiletý Thiem.

"Z týmu Evropy se stává tenisová velmoc, s obrozenými Rogerem a Rafou a nyní i s jedním z nejlepších mladých hráčů na tour Dominicem Thiemem," uvedl Borg. Hrát na divokou kartu by mohla i dlouhodobá česká jednička Tomáš Berdych.

Světový výběr zná teprve dvě jména. Isner doplnil v sestavě kapitána Johna McEnroea kanadského "bombardéra" Milose Raonice. "Hrát v týmu je vždycky mimořádné a pro nás tenisty je to ojedinělá příležitost být součástí něčeho většího," prohlásil Isner a dodal: "Už se nemůžu dočkat rad kapitána Johna McEnroea. Užijeme si hodně legrace."

přehrát video
Trofej pro vítěze Laver Cupu byla odhalena, turnaje se zúčastní i Thiem a Isner

"Nelze popřít, že Evropané vypadají na papíře opravdu skvěle. Roger a Rafa jsou letos opravdu mimořádně úspěšní. Ale z hráčů, jako je John, dostane týmová soutěž to nejlepší," řekl McEnroe a připomněl Davis Cup z roku 2012. "Rogera porazil na jeho půdě ve Švýcarsku. Urvat takové vítězství chce opravdu nervy z ocele."

Týmy budou mít šest členů. Kompletní sestavy budou zveřejněny po skončení grandslamového turnaje US Open a hrát se bude o unikátní stříbrný pohár. Trofej vznikala tradiční stříbrotepeckou technikou a ruční práce trvala více než 400 hodin.

Tvarově pohár vystihuje Laverovu přezdívku Raketa a 200 zářezů na okraji představuje počet titulů, které získal. Podobu dokreslují čtyři kroužky, reprezentující sérii grandslamových vítězství v letech 1962 a 1969. "Vidět všechna má vítězství ztvárněná tímto úžasným způsobem je něco mimořádného," dodal osmasedmdesátiletý Australan.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.