ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Plíšková chce na Roland Garros protrhnout antukové neúspěchy

Velikost textu:

Paříž – Tenistka Karolína Plíšková se popáté v kariéře představí na pařížské antuce. Roland Garros kvůli pomalému povrchu nepatří mezi její oblíbené turnaje velké čtyřky, přesto věří, že zde vylepší své grandslamové maximum, kterým je účast ve třetím kole.

Karolína Plíšková
Karolína Plíšková

"Touha urvat to na grandslamu je pořád. Tím, že se mi to ještě nepodařilo, tak to samozřejmě chci," řekla Plíšková před cestou do Francie. "Posledních pár tréninků jsem měla fakt dobrých, takže z toho mám docela dobrý pocit. Když přejdu první dvě kola, trochu je nějak protrpím, tak bych pak mohla hrát dobrý tenis," věří.

I když čtyřiadvacetiletá Plíšková vyhrála na okruhu WTA čtyři turnaje a celkem dvanáctkrát byla ve finále, na grandslamech se jí zatím nedaří. Jen třikrát z patnácti účastí došla do 3. kola, v Paříži nejdále do druhého.

"Každý grandslam je hezký. Zatím se mi na nich úplně nedařilo, ani loni v Paříži, ale je dobré, že tam moc neobhajuju. To se mi tenhle rok na turnajích moc nestává," řekla rodačka z Loun. "Konečně jsem udělala nějakou přípravu na antuce, teď jsem na ní trénovala skoro týden, takže myslím, že jsem připravená a uvidíme," řekl bývalá světová sedmička.

Na pomalé antuce její razantní tenis není tak účinný. Proto Roland Garros nepatří k jejím oblíbeným grandslamům. "Je poslední," řekla bez obalu loňská královna es. "Antuka je pro mě těžká. Míče neletí a nepomůžu si moc servisem. Povede se třeba jeden zápas, ale vyhrát čtyři zápasy po sobě, ustřílet je, je těžké."

Plíšková letos na antuce hrála semifinále v Praze, ale pak vypadla v Madridu ve 2. kole a v Římě hned v prvním. "Neměla jsem úplně natrénováno, takže to se někde projeví. Měla jsem dvě soupeřky, které mi na antuce úplně nesedí a tím je to pro mě o něco těžší. Na betonu by to bylo něco jiného," řekla.

Výhodou brzkého vyřazení v Itálii byla možnost tréninkového bloku, na který předtím nebyl čas. "Začátek antukové sezony byl zběsilý, z Fed Cupu jsem jela rovnou na antuku. I v Praze to bylo takové bez tréninku. Zápasy jsou nejdůležitější, ale nějaký dril je na antuce také potřeba, takže by mi to mohlo pomoct," doufá.

V areálu Rolanda Garrose si už zahrála na dvorci Suzanne Lenglenové, ale na hlavní kurt Philippa Chatriera se ještě nedostala. Letos je to jedním z cílů. "Když se tam dostanu, tak to znamená, že se musím dostat do třetího, čtvrtého kola a hrát proti nějaké lepší hráčce. Cíl to je, ale ty hlavní jsou trošku jiné. Musím to zvládnout na každém kurtu. Cíl je hlavně vyhrávat, pak až ty kurty," usmála se Plíšková, která do soutěže vstoupí utkáním proti 108. hráčce světa Američance Shelby Rogersové.

Snaží se nesvazovat a neříkat si, že na turnaji musí uhrát konkrétní výsledek. "Nechci na sebe dávat nějaký tlak, protože nemusím. Nepočítám s ničím a tím, že nic neobhajuju, tak nemám žádný tlak, že mi něco padá. Můžu tam jenom připsat," řekla.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.