Kvitová propadla s Hamptonovou a skončila v Paříži už ve třetím kole

Paříž - Česká tenistka Petra Kvitová skončila na druhém grandslamovém turnaji sezony French Open ve třetím kole. Loňská semifinalistka Rolland Garros a turnajová sedmička prohrála s Američankou Jamie Hamptonovou ve dvou setech 1:6 a 6:7. Češi tak v Paříži přišli o posledního zástupce ve dvouhrách.

Petra Kvitová
zdroj: AP autor: Michel Euler

Kvitová se v prvním setu utkání s přemožitelkou Lucie Šafářové znovu trápila při vlastním podání. Ani jednou ze tří pokusů ho nedokázala vyhrát a za jednadvacet minut prohrála hladce 1:6. Ve druhé sadě česká fedcupová reprezentantka srovnala krok s aktivně hrající Hamptonovou a ujala se vedení 4:2. Pak však kvůli vlastním nevynuceným chybám, kterých v zápase napáchala celkem 33, náskok brejku ztratila a musela rozhodovat zkrácená hra.

V ní za stavu 4:4 poslala Kvitová nahraný míč jen do autu a Hamptonová si následně prohozem vybojovala dva mečboly. Ty ještě česká tenistka odvrátila a vzápětí měla dokonce sama setbol, který však neproměnila. Další těsný aut dostal Hamptonovou do vedení 8:7 a Kvitová dlouhým bekhendem ukončila zápas. Hamptonová, které patří ve světovém žebříčku 54. příčka, tak poprvé v kariéře postoupila do osmifinále grandslamu. V něm se utká se Srbkou Jelenou Jankovičovou, která ve třech setech vyřadila Australanku Samanthu Stosurovou.

V mužské dvouhře postoupili mezi posledních šestnáct obhájce trofeje Rafael Nadal i světová jednička Novak Djokovič. Španělský favorit na rozdíl od prvních dvou kol zvládl potíže v úvodním setu a porazil 7:6 a dvakrát 6:4 Rosolova přemožitele Fabia Fogniniho z Itálie. Srbský tenista přehrál hladce 6:2, 6:2 a 6:3 Bulhara Grigora Dimitrova, kterému oplatil nedávnou porážku z turnaje série Masters v Madridu.

Nišikori je prvním Japoncem v osmifinále French Open od roku 1938

Kei Nišikori po 75 letech ukončil japonské čekání na zástupce v osmifinále mužské dvouhry na Roland Garros. Třináctý nasazený hráč porazil 6:3, 6:7, 6:4 a 6:1 Francouze Benoita Paireho a navázal na úspěch Fumitera Nakana, který byl ve čtvrtém kole pařížského grandslamu v roce 1938.

Bez ztráty setu prošla do osmifinále obhájkyně titulu Maria Šarapovová. Druhá nasazená tenistka v prvním setu povolila Číňance Čeng Ťie jedinou hru, ale ve druhém se dostala do problémů. Třikrát ztratila servis a její soupeřka dokonce za stavu 5:4 podávala na prodloužení utkání. Pak ale ruská favoritka získala tři gamy za sebou a vyhrála na Roland Garros jubilejní čtyřicátý zápas.

Další spolufavoritka Azarenková musela otáčet zápas s domácí Alizé Cornetovou. V prvním setu si pouze jedenkrát udržela servis a prohrála 4:6. Pak se na podání zlepšila, dokázala čelit agresivní hře soupeřky a další sady vyhrála 6:3 a 6:1. O postup do čtvrtfinále se utká se šampionkou z roku 2010 Franceskou Schiavoneovou, která smetla 6:2 a 6:1 další Francouzku Marion Bartoliovou.

Výsledky grandslamového turnaje French Open:

Dvouhra muži - 3. kolo: Djokovič (1-Srb.) - Dimitrov (26-Bulh.) 6:2, 6:2, 6:3, Nadal (3-Šp.) - Fognini (27-It.) 7:6 (7:5), 6:4, 6:4, Gasquet (7-Fr.) - Davyděnko (Rus.) 6:4, 6:4, 6:3, Južnyj (29-Rus.) - Tipsarevič (8-Srb.) 6:4, 6:4, 6:3, Wawrinka (9-Švýc.) - Janowicz (21-Pol.) 6:3, 6:7 (2:7), 6:3, 6:3, Haas (12-Něm.) - Isner (19-USA) 7:5, 7:6 (7:4), 4:6, 6:7 (10:12), 10:8, Nišikori (13-Jap.) - Paire (24-Fr.) 6:3, 6:7 (3:7), 6:4, 6:1, Kohlschreiber (16-Něm.) - Hanescu (Rum.) 6:0, 7:6 (7:0), 6:1.

Čtyřhra muži - 2. kolo: Marrero, Verdasco (8-Šp.) - Čermák, Mertiňák (ČR/SR) 7:6 (7:5), 6:3.

Dvouhra ženy - 3. kolo: Hamptonová (USA) - KVITOVÁ (7) 6:1, 7:6 (9:7), Šarapovová (2-Rus.) - Čeng Ťie (Čína) 6:1, 7:5, Azarenková (3-Běl.) - Cornetová (31-Fr.) 4:6, 6:3, 6:1, Jankovičová (18-Srb.) - Stosurová (9-Austr.) 3:6, 6:3, 6:4, Kirilenková (12-Rus.) - Vögeleová (Švýc.) 7:6 (7:3), 7:5, Schiavoneová (It.) - Bartoliová (13-Fr.) 6:2, 6:1, Stephensová (17-USA) - Erakovicová (N. Zél.) 6:4, 6:7 (5:7), 6:3, Matteková-Sandsová (USA) - Ormaecheaová (Arg.) 4:6, 6:1, 6:3.

Čtyřhra ženy - 1. kolo: Kuzněcovová, Pennettaová (Rus./It.) - Cibulková, Záhlavová-Strýcová (SR/ČR) 6:2, 6:3; 2. kolo: Hlaváčková, Hradecká (2-ČR) - Cirsteaová, Moritaová (Rum./Jap.) 7:5, 1:6, 6:0, Pavljučenkovová, Šafářová (11-Rus./ČR) - Garciaová, M. Johanssonová (Fr.) 6:2, 6:4.

Smíšená čtyřhra - 1. kolo: Hradecká, Čermák (ČR) - Bartyová, Bopanna (Austr./Indie) 6:4, 6:4.