ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena
Fed Cup

Tenistky testují povrch v Ostravě, Šafářová se Siniakovou přiletí v úterý

Velikost textu:

Ostrava - Zatím jen polovina fedcupového družstva zahájila pod vedením kapitána Petra Pály přípravu na víkendový zápas 1. kola Fed Cupu proti Španělsku. Karolína Plíšková a Barbora Strýcová už v Ostravě poprvé otestovaly povrch ve vítkovické Ostravar Aréně. Až v úterý dorazí Lucie Šafářová s Kateřinou Siniakovou, které se vracejí z turnajů v Asii.

Karolína Plíšková a Barbora Strýcová
Karolína Plíšková a Barbora Strýcová

Obhájkyně prvenství a pětinásobné vítězky Fed Cupu z posledních šesti let si nechaly položit v hale středně rychlý povrch, který by měl zvýraznit výhodu domácího výběru.

"Zvykáme si na to. Snažily jsme se, aby nám to vyhovovalo co nejvíce. Povrch je příjemný. Trošku to odskakuje a je to s těmi míči takové živější, ale myslím, že to je povrch, jak má být," řekla Strýcová.

"Už se zase těšíme, že si po delší době užijeme zápas doma. Ten týden před utkáním je vždy velice příjemný," uvedla sedmnáctá hráčka světa.

přehrát video
Polovina fedcupového týmu už si zvyká na ostravský povrch

Pohodu v týmu umocňuje skutečnost, že se šestitisícová kapacita haly povedla vyprodat rekordně rychle. "Já mám ráda, když nám diváci fandí. Slyšela jsem, že už je vyprodáno, takže o to více se na to těšíme. Já osobně podporu z hlediště vnímám," řekla Strýcová.

Družstvo zahájí obhajobou bez zraněné Petry Kvitové, která se zotavuje z prosincového přepadení v jejím prostějovském bytě. "Jinak je ten náš tým v podstatě stejný. Jsme tu já, Lucka a Kája, které hrajeme Fed Cup hrozně dlouho. Je tu akorát jedna nová hráčka, Kateřina Siniaková. Je dobře, že se tým začíná omlazovat," uvedla Strýcová.

I když Španělky dorazí bez zraněné Carly Suárezové, podle Strýcové vyžaduje tým se sedmou hráčkou světa Garbiňe Muguruzaovou obezřetný přístup. "Vyhrála grandslam a na dalším byla ve finále, což bude těžký oříšek. I Arruabarrenaová hraje nepříjemný tenis, takže se na to musíme připravit," řekla Strýcová.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.