ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík
FED CUP

Kvitová i Šafářová utkání zvládly, Češky vedou 2:0

Velikost textu:
aktualizováno 18. 4. 2015 17:26

Ostrava - Český fedcupový tým vede po úvodním dnu semifinále nad Francií 2:0. V první dvouhře porazila Lucie Šafářová francouzskou jedničku Caroline Garciaovou ve třech setech 4:6, 7:6 a 6:1. Ve druhém utkání potíže nepřipustila Petra Kvitová a zvítězila nad Kristinou Mladenovičovou 6:3 a 6:4.

Radost českého týmu
Radost českého týmu

Kvitová nastoupila ke svému prvnímu zápasu od konce února. Proti Mladenovicové měla problém hned v první hře, ale brejkbol odvrátila a dál podávala i hrála ve výměnách solidně. Nepředvedla oslnivý výkon, ale dostatečně kvalitní, aby soupeřku zdolala. K zisku první sady jí stačil jeden využitý brejkbol. Ve druhém sice jednou přišla o podání, ale Francouzce vzala servis dvakrát.

"Byl to těžký zápas, hrála jsem po delší době a nevěděla, co od sebe čekat. Jsem ráda, jak jsem to zvládla. Lucka mi pomohla, že přinesla první bod," řekla Kvitová.

"Jsem rád, jak to dneska dopadlo. Můžeme si zhluboka oddechnout po tom prvním zápase, to bylo hodně důležité a jsem rád, že to Péťa potom zvládla," řekl kapitán tenistek Petr Pála. "Nedokážeme si představit, jak těžké je přijít po takové pauze před domácí publikum, v kterém od ní každý čeká výhru a dobrý výkon. Byla hodně nervózní, ale zvládla to," dodal.

Šafářová odvracela pět mečbolů

První set Šafářová ztratila po brejku v desáté hře a ve druhé sadě se ocitla na pokraji prohry za stavu 4:5. Postupně odvrátila pět mečbolů, ten poslední esem. Set pak získala v tie-breaku poměrem 7:1 a rozehrála se, zatímco Garciaová se zlomila. "Když už má člověk mečbol dolů, tak do toho jde naplno. Kromě jedné výměny jsem to měla relativně pod kontrolou," komentovala Šafářová kritickou situaci v utkání. 

Set získala v tie-breaku poměrem 7:1 a rozehrála se, zatímco Garciaová se zlomila. V rozhodujícím setu Šafářová dominovala a Francouzce vehnala slzy do očí. "Když je člověk takhle blízko výhry, tak to mrzí a můžou přijít i slzy," řekla Šafářová.

"Dala jsme do zápasu všechno. Zkušenosti hrají ve Fed Cupu velkou roli. Člověk se učí a je postupně silnější a silnější," řekla Šafářová. "Překvapila mě, jak výborně servírovala a trefila všechno, na co sáhla," dodala. Šafářová potvrdila bilanci z domácích utkání Fed Cupu. Před českými fanoušky vyhrála posedmé za sebou a bilanci si celkově vylepšila na 9:1.

Petr Pála: "Všechny vědí, že ještě není konec a je třeba být stoprocentně připravený na další den. Soupeřky jsou silné, takže si musíme dát pozor. Nic není jasného. Je to velká výhoda vést 2:0, ale zápasy byly o jednom dvou míčích a může se to otočit."

V neděli by měla nastoupit od 12:00 Kvitová proti Garciaové, ale je možné, že francouzská kapitánka Amélie Mauresmová pošle proti české jedničce na kurt Alizé Cornetovou. V závěrečné dvouhře by se měly střetnout Šafářová s Mladenovicovou a za případného stavu 2:2 by rozhodovala o vítězkách čtyřhra. Francouzské tenistky už letos obrat z 0:2 na 3:2 předvedly, a to v prvním kole v Itálii.

ČR - Francie 2:0 po prvním dnu:

Šafářová - Garciaová 4:6, 7:6 (7:1), 6:1, Kvitová - Mladenovicová 6:3, 6:4.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.