ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Češky přivítají Francii v semifinále Fed Cupu v Ostravě

Velikost textu:

Praha – Semifnále Fed Cupu bude 18. a 19. dubna hostit ostravská ČEZ Aréna a české tenistky se po vítězství v Kanadě tentokrát dočkají podpory domácího publika. Předprodej vstupenek bude zahájen v druhé polovině března. Na domácí půdě by se měla představit i největší česká hvězda Petra Kvitová, která v Kanadě chyběla.

ČEZ Arena Ostrava
ČEZ Arena Ostrava

"Čeká nás velmi atraktivní utkání proti nečekaným soupeřkám, tak jsem rád, že se nám podařilo se dohodnout se zástupci města Ostravy a Moravskoslezského kraje na tom, že zápas se odehraje ve vítkovické aréně, což je pro české tenistky i tenisty doslova domácí prostředí," uvedl Miroslav Černošek, majitel agentury Česká sportovní, která zápasy Fed Cupu organizačně a marketingově zajišťuje.

Fedcupové semifinále se bude hrát v době finálové série hokejové extraligy a v ČEZ Aréně mají domácí prostředí Vítkovice, které mohou teoreticky do boje o titul postoupit. "Máme dohodu se zástupci Českého svazu ledního hokeje a vítkovického klubu a jsme společně připraveni na řešení případných termínových kolizí. Oceňujeme velmi vstřícný přístup právě svazu ledního hokeje, kterému zkrátíme čas na přípravu světového šampionátu," řekl mluvčí České sportovní Karel Tejkal.

V Ostravě budou tenistky potřetí během tří let a oba předchozí zápasy zde vyhrály. V domácím prostředí drží vítěznou šňůru šesti zápasů a naposledy jim uštědřily těsnou prohru 2:3 Američanky v semifinále hraném v brněnském Rondu.

Tenistky v 1. kole vyhrály v Kanadě i bez Petry Kvitové a Lucie Šafářové. Obě opory by se měly stejně jako Karolína Plíšková v semifinále do české sestavy vrátit. "Na určení sestavy je ještě čas, ale těší mě, jak se českým hráčkám na světových turnajích daří. Se všemi jsem v kontaktu a podle předběžných dohod všechny se startem v Ostravě, pokud budou nominovány, počítají," uvedl kapitán Petr Pála.

Francie vedená kapitánkou Amélií Mauresmovou, zároveň trenérkou Brita Andyho Murrayho, se v 1. kole postarala o senzaci. V Itálii prohrávala už 0:2, ale nakonec zvítězila 3:2. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.