ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Bouchardová ve Fed Cupu proti Češkám hrát nebude

Velikost textu:
aktualizováno 2. 2. 2015 20:18

Québec (Kanada) - Kanadské tenistky nastoupí v 1. kole Fed Cupu proti České republice bez největší hvězdy Eugenie Bouchardové. Čtvrtou členkou domácího výběru se místo světové sedmičky stala až 814. hráčka žebříku WTA, teprve šestnáctiletá Charlotte Robillardová-Milletteová. České obhájkyně titulu jsou sice v Québeku bez Petry Kvitové a Lucie Šafářové, ale tým vedený světovou dvacítkou Karolínou Plíškovou je favoritem víkendových bojů.

Eugenie Bouchardová
Eugenie Bouchardová

"Jsme samozřejmě stejně jako fanoušci zklamaní, že Genie nebude hrát," uvedla Kelly Murumetsová, prezidentka kanadské federace. "Genie se chce stát nejlepší hráčkou světa a vyhrát grandsalmový turnaj a musí si správně rozložit program, aby měla šanci to dokázat, a my ji plně podporujeme."

Bouchardová po vyřazení ve čtvrtfinále Australian Open odletěla z Melbourne domů do Montrealu a příští týden by měla hrát turnaj v Antverpách.

"Čekal jsem, že to doplní Bouchardovou, ale nedoplnili, i když ještě před pátečním losem může dojít ke změně. Pokud to takhle zůstane, tak bude kanadský tým citelně oslaben o hráčku světové desítky a jsme favority. Nesmíme říkat, že nejsme. Musíme se toho zhostit, nepodcenit to a vzít to v sobotu za správný konec," komentoval Pála.

přehrát video
České tenistky dorazily do mrazivé Kanady

V kanadské sestavě bez Bouchardové není ani jedna hráčka z první stovky světového žebříčku. Kapitán Sylvain Bruneau má v týmu Sharon Fichmanovou (134. ve dvouhře WTA), Gabrielu Dabrowskou (185.), sedmnáctiletou Francoise Abandaovou (230.) a o rok mladší Robillardovou-Milletteovou.

Český kapitán Petr Pála má v mrazivé Kanadě s Karolínou Plíškovou k dispozici také Terezu Smitkovou (62.), Denisu Allertovou (91.) a Lucii Hradeckou (122.).

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.