ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana
Fed Cup

Hlaváčková s Hradeckou jsou opět spolu, zatím jen kvůli finále

Velikost textu:

Praha - Stříbrné medailistky z londýnské olympiády Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou se po roční pauze spolu znovu objeví na tenisovém kurtu. Na menších turnajích ITF zkusí dvojnásobné grandslamové vítězky navázat na své deblové kouzlo. Obě jsou v širší nominaci týmu na finále Fed Cupu proti Němkám a chtějí být připravené, pokud by je kapitán Petr Pála postavil do závěrečné čtyřhry.

Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková
Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková

Obě tenistky, které se na popud Hlaváčkové nečekaně rozešly loni po titulu na US Open, přijaly nominaci s nadšením. Obě předloni zažily vítězné fedcupové finále se Srbskem v pražské O2 areně, kde se nyní bude hrát 8. a 9. listopadu. "Byla to neskutečná atmosféra a zažít další finále doma je něco neuvěřitelného. Jsem ráda, že u toho můžu být," řekla Hradecká. "Jsem šťastná, protože si uvědomuju, jak je v současné době náročné se do úzké nominace dostat. Je to čest být v týmu na finále v Praze," přidala Hlaváčková.

Hlaváčková s Hradeckou tvořily úspěšný pár, vedle US Open vyhrály French Open 2011 a skončily druhé na olympiádě v Londýně 2012. Hlaváčková ale loni na podzim chtěla zkusit změnu a s Hradeckou se rozešla. Zkoušela pak hrát s Lucií Šafářovou a dalšími partnerkami, Hradecká nastupovala převážně s Michaelou Krajickovou.

Příští týden spolupráci kvůli Fed Cupu obnoví a budou hrát francouzské turnaje ITF v Poitiers a v Nantes. "Kdybychom dostaly důvěru hrát rozhodujícího debla, abychom byly eventuálně připraveny," řekla Hradecká. "Věřím, že rychle zapadneme do starých kolejí, a kdyby to bylo potřeba, tak budeme úplně ready," doplnila Hlaváčková.

Hradecká a Hlaváčková spolu po rozchodu nemluvily ještě začátkem roku. Nyní jsou jejich vztahy opět lepší a podle Hlaváčkové spolu komunikují. "Přibližujeme se. Kdyby to tak nebylo, tak by o tom kapitán ani neuvažoval," řekla Hlaváčková. Ani jedna z úspěšných deblistek nechtěla předbíhat a mluvit o znovuobnovení páru, přezdívaného H+H. "Necháme to, jak to je, a uvidíme," konstatovala Hradecká a Hlaváčková dodala: "Nechávám tomu dveře otevřené, teď o tom nechci spekulovat."

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.