ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Fedcupové finále opět v O2 aréně. Přinese hala štěstí?

Velikost textu:

Praha - České tenistky budou o další titul ve Fed Cupu usilovat v O2 areně. Na stejném místě předloni porazily ve finále Srbky a letos v pražské hale přivítají v boji o stříbrnou trofej Němky. Zápas se uskuteční 8. a 9. listopadu a Petru Kvitovou a spol. může přijít podpořit až dvanáct tisíc diváků.

Lucie Šafářová
Lucie Šafářová

"Požadavky Mezinárodní tenisové federace, do kterých se jistě silně promítal i tlak tenisové federace Německa, na místo finále jsou však tak náročné, že v Česku lze hrát prakticky pouze v Praze v O2 areně," uvedl k volbě místa finále organizátor akce Miroslav Černošek, který chtěl původně uspořádat finále v Ostravě jako poděkování za podporu v předchozích fedcupových a daviscupových bitvách.

Tenistky zvolily na duel s Němkami tvrdý povrch novacrylic ultracushion, stejný jako při semifinále proti Itálii, které vyhrály suverénně 4:0. "Už se moc těším, po nezapomenutelném předloňském finále tušíme, co nás čeká - vyprodaná aréna a fantastická atmosféra. Věřím, že hráčky udělají vše pro to, aby se jim před domácím publikem podařilo získat zpět pohár," řekl kapitán tenistek Petr Pála.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.