ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym
Fed Cup

Záhlavová-Strýcová: Na špatné počasí si stěžovat nemůžeme

Velikost textu:
aktualizováno 6. 2. 2014 18:09

Sevilla - Po dvou letech se tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová vrátila do českého fedcupového týmu. Do Španělska odletěla na 1. kolo jako narychlo povolaná náhradnice za nemocnou světovou šestku Petru Kvitovou. "Jsem ráda, že tady zase můžu být a reprezentovat. Vždycky hraju ráda za Česko," řekla Záhlavová-Strýcová.

Barbora Záhlavová-Strýcová
Barbora Záhlavová-Strýcová

Aktuálně 69. hráčku světa kapitán Petr Pála oslovil v sobotu večer poté, co se rozhodlo, že nachlazená Kvitová nemůže odletět. "Volal asi v šest," řekla Záhlavová-Strýcová a z minuty na minutu měnila rozvrh. "Plánovala jsem si týden tréninku v Plzni, že budu konečně týden doma před dlouhou šňůrou turnajů v Americe," řekla.

Jenže místo přípravy v rodném městě seděla v neděli v letadle a už pět dnů trénuje v Seville. "Je to tady divoké s počasím. Během dne prší, svítí sluníčko a pak fouká. Musíme si zvyknout, o víkendu to bude stejné," řekla Záhlavová-Strýcová.

Vítězka jednoho turnaje WTA ve dvouhře si zvyká na měkkou antuku. "Ale je to pro každého stejné," řekla tenistka. A netrápila se ani silným větrem, který hráčkám "bere" míčky při nadhozu. "To se nedá natrénovat, ale musíme se na to připravit, i když to úplně nejde. Nemůžeme si stěžovat a říkat: 'Fouká vítr, nemůžeme hrát,'" řekla.

Ve Fed Cupu reprezentovala sedmadvacetiletá Záhlavová-Strýcová poprvé už před 12 lety. Naposledy zatím hrála v roce 2012 ve Stuttgartu proti Německu. Tehdy s Ivetou Benešovou, dnes už Melzerovou, vyhrály za rozhodnutého stavu čtyřhru.

Kapitán Pála může Záhlavovou-Strýcovou teoreticky postavit do dvouhry i do čtyřhry, ve které je 35. na světě. Není totiž jisté, že oba dny odehraje jednička týmu Lucie Šafářová, i když její nachlazení se ve Španělsku lepší. Záhlavová-Strýcová je na všechny varianty připravená. "Nálada je fajn. Všechno jde, jak má," řekla.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.