ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta
FED CUP

České tenistky ve Španělsku mrznou. "Kouří se nám od pusy," stěžují si

Velikost textu:

Sevilla/Praha - V nepříjemném chladném počasí se české tenistky připravují na víkendový zápas 1. kola Fed Cupu proti domácímu Španělsku. V Seville je okolo deseti stupňů, drobně mrholí, takže si svěřenkyně kapitána Petra Pály dávají na pomalé měkké antuce především pozor na zranění a nachlazení. 

Lucie Šafářová
Lucie Šafářová

Ráno byly podle tenistek v Seville jen čtyři stupně. "Občas se zimou kouří od pusy," popsal Pála podmínky na facebooku fedcupového týmu. "Je tady zima," drkotaly zuby tenistky Lucie Šafářová a Andrea Hlaváčková po dopoledním tréninku.

Chladno na tenis je nepříjemné. Hrozí nebezpečí zranění nebo nemoci. "Aby neprochladly, tak hned po tréninku míříme do sucha. Ani klubovny na to nejsou zařízený. Přidávají tam topení, protože tam není nejtepleji," popsal Pála. "Musíme se s tím poprat a dávat pozor, aby nikdo neulehl. Nálada je přesto výborná."

Vladimír Šafařík, šéf české výpravy, už řešil situaci i se zástupci tenisové federace ITF. Konkrétně hovořil s hlavním rozhodčím utkání Andreasem Eglim. "Když už ITF v tuto dobu povolila, aby se hrálo venku, tak jsem upozornil na rizika a komplikace, která by mohla nastat v případě nízkých teplot a možného deštivého počasí, zejména pokud jde o zdraví hráček a případné prodlužování zápasu," řekl Šafařík.

Špatná předpověď je totiž i na víkend. Teploty sice mají vyšplhat přes deset stupňů, ale hrozí deště, což by znamenalo, že by se utkání mohlo protahovat. Tenistky přitom počítají od pondělí s účastí na velkém turnaji WTA Tour v Dubaji.

Andrea Hlaváčková
Andrea Hlaváčková

Češky se snaží s nastalou situací vyrovnat co nejlépe. Hrají teple oblečené a pořádně se rozcvičují. "V zimě je člověk ztuhlý, tak je horší se rozhýbat, ale podmínky jsou takové a musíme to zvládnout," řekla Šafářová, při neúčasti nemocné Petry Kvitové česká jednička ve Španělsku. "Musíme si dávat pozor. Mít vitamíny v sobě od rána do večera, ale od toho tady máme celý tým," řekla Hlaváčková.

Antuka je podle očekávání pomalejší a měkčí. "Je typicky velikonoční kurt z Česka," přirovnala Hlaváčková, z minulého týdne finalistka turnaje v Pattaye. "Holky si zvykají klouzat, ale zatím na podmáčeném kurtu nemají odhad. Ale je čas," řekl Pála.

Spolu s Šafářovou a Hlaváčkovou doplňují české kvarteto Klára Zakopalová a Barbora Záhlavová-Strýcová, náhradnice za světovou šestku Kvitovou.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.