ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Baráž Davis Cupu v Maďarsku začne Veselý s teenagerem Pirosem

Velikost textu:

Čeští tenisté odpoledne zahájí barážové utkání Davisova poháru v Maďarsku. Jako první nastoupí na antukový kurt v Budapešti Jiří Veselý proti osmnáctiletému Zsomboru Pirosovi. Po nich se Lukáš Rosol utká s dalším domácím mladíkem, dvacetiletým Mátém Valkuszem, kterého čeká v soutěži premiéra. Přímý přenos sledujte od 14:45 na ČT sport a webu ctsport.cz.

Jiří Veselý
Jiří Veselý

"Pevně věřím ve vítězství. Kluci mají mnohem větší daviscupové zkušenosti a doufám, že to je naše výhoda a výsledek přikloníme na svou stranu," uvedl kapitán Jaroslav Navrátil. Jeho svěřenci mají na kontě dohromady 46 odehraných zápasů v soutěži, zatímco maďarská čtveřice pouhých osm.

Čeští tenisté by si výhrou v Maďarsku zajistili pozici mezi nasazenou dvanáctkou pro los kvalifikačního kola příštího ročníku soutěže, která má zcela nový formát. V případě porážky by měli být na základě žebříčku mezi nenasazenými.

přehrát video
Veselý: Přáli jsme si, abych začínal, je to výhoda

"Davis Cup je vždycky hodně zrádný. Mají mladý tým, ale pořád nějakou kvalitu mít budou a my musíme ukázat naši. Předem neříkáme, že máme utkání v kapse. Nebylo by to správně. Musíme předvést nelepší výkon a věříme, že se to podaří," řekl Veselý, nad jehož startem visel do posledních chvil otazník, neboť měsíc nehrál zápas.

Na kurt tak nepůjde v nejlepší formě, byť proti Pirosovi bude favoritem. "Ale pořád jsem ve slušné formě. Pomaličku se přibližuju ke svému standardu. Pokud zvládnu zápas fyzicky uběhat, tak si myslím, že po herní stránce nevidím důvod, proč být nervózní," uvedl Veselý.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.