ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Češi odehrají zářijovou baráž Davis Cupu na holandské antuce

Velikost textu:

Haag - Baráž o setrvání ve Světové skupině Davisova poháru sehrají čeští tenisté v Nizozemsku na antuce. Hostitelé zveřejnili volbu povrchu i s místem zářijového duelu, hrát se bude v hale v Haagu.

Radek Štěpánek s Lukášem Rosolem v zápase Davis Cupu
Radek Štěpánek s Lukášem Rosolem v zápase Davis Cupu

"Hrát na antuce po US Open a měsíci na betonech je nezvyká volba, ale je to právo domácího týmu vybrat povrch. My to respektujeme a připravíme se na antuku, když si ji vybrali," řekl kapitán českého týmu Jaroslav Navrátil.

Nizozemský daviscupový tým ještě nikdy v aréně Sportcampus Zuiderpark v Haagu nehrál. Pro barážové klání bude mít hala kapacitu 3500 diváků. S Nizozemskem mají čeští tenisté pozitivní bilanci 5:1, prohráli s nimi jen úvodní duel v roce 1925. Naposledy na sebe oba týmy narazily před třemi lety a v Ostravě zvítězili domácí 3:2.

Čeští šampioni z let 1980, 2012 a 2013 prohráli letos v prvním kole v Austrálii bez Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka, který je po operaci zad. Ze Světové skupiny Češi sestoupili jen jednou, po barážové prohře s Německem v roce 2005. Naposledy baráž zvládli předloni v těžkých podmínkách v Indii.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.