ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš
Davis Cup

Štěpánek: V Davis Cupu bojuju někdy víc, než když hraju za sebe

Velikost textu:

Praha – Radek Štěpánek je už dlouhá léta oporou českého daviscupového týmu a nejinak tomu bylo i uplynulý víkend v Indii. Štěpánek svou misi zvládl i tentokrát, čeští reprezentanti zvládli baráž o udržení ve Světové skupině. Podle ostříleného momentálně 141. hráče světového žebříčku to byl jeden z nejtěžších daviscupových duelů v kariéře. Úspěch ho navnadil a už myslí na další rok a účast v národním týmu nejen v Davis Cupu.

Radek Štěpánek
Radek Štěpánek

"Baráž byla jeden z nejnáročnějších Davis Cupů, co jsem kdy zažil. Hlavně klimatické podmínky byly ty nejtěžší. Od začátku týdne bylo třeba šetřit energii. Normálně trénuju daleko více než tentokrát," přiblížil Štěpánek.

Češi navzdory očekávání uhráli v pátek jen jeden bod. Po výhře Lukáše Rosola druhé vítězství do kabiny nepřinesl Jiří Veselý, který byl v týmu poprvé v roli jedničky. Štěpánek měl k následujícímu zápasu co říct.

přehrát video
Štěpánek: Baráž byla jeden z nejnáročnějších Davis Cupů v kariéře

"Lukáš Rosol si v pátek po singlu řekl, že se cítil na kurtu dobře, že by rád nastoupil i do čtyřhry. Sedli jsme si a každý si řekli svůj názor. Já jsem zdůraznil, že Lukáš ještě neví, co je to hrát tři dny v Davis Cupu a navíc v těchto klimatických podmínkách. Kdybychom se s Indy tahali pět setů, v neděli by mu chyběly síly. Chtěl jsem hrát s Adamem (Pavláskem), hraje deblověji, chodí po obou servisech na síť, což je mi bližší. V rozhodování jsem měl slovo," nastínil Štěpánek.

Český pár v sobotu vyhrál ve třech setech. "To byl klíčový bod baráže," uvedl Štěpánek. Před tenisty však ještě stála meta v podobě třetího vítězství. "Nevěděli jsme, jak to bude vypadat. Potom, co Jirka (Veselý) předvedl v pátek, dva dny jsme debatovali, jestli má v neděli vůbec nastoupit. Měl jsem s ním v sobotu po čtyřhře pohovor. Ptal sem se ho, jak se cítí. Výkon v pátek byl znepokojující. Rozhodl se hrát a uhrál bod, což bylo to nejdůležitější," prohlásil Štěpánek.

Radek Štěpánk:

"Pro mě je Davis Cup srdeční záležitost. Je to pro mě svátek, obrovská čest reprezentovat. V Davis Cupu dávám kolikrát ze sebe víc, než když hraju za sebe."

Ve svých šestatřiceti letech mu mnoho daviscupových sezon nezbývá. "Jde mi nejen o to hrát za sebe co nejlíp, ale aby celý tým fungoval," zdůraznil v rozhovoru pro Sportovní zprávy. "Cítím zodpovědnost. Jednoho dne už tam nebudu, předá se to další generaci. Byl bych rád, aby ta generace věděla, co vše je pro to třeba, co to je týmový duch," akcentoval Štěpánek. "Nepřál bych si, aby se ještě za mé éry spadlo do nižší skupiny," dodal zkušený tenista.

V této sezoně Štěpánek absolvuje ještě několik turnajů, aby si vylepšil postavení před blížícím se Australian Open. Jednou z priorit pro příští rok je účast na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Už delší dobu je dohodnutý s Tomášem Berdychm na čtyřhře, pošilhává však také po turnaji ve dvouhře. Stále se cítí na to prát se s nejlepšími.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.