ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Daviscupový žolík Pavlásek: Doufám, že to takhle bude pokračovat

Velikost textu:

Dillí - Z Adama Pavláska se stal český deblový daviscupový žolík, když navázal na březnový výkon proti Austrálii a znovu přispěl k zisku bodu. Pavlásek se v Dillí postavil po bok ostříleného Radka Štepánka a spolu i ve velkém horku zcela vymazali elitní pár Leander Paes, Rohan Bopanna. "Mám za sebou druhý daviscupový zápas, znovu jsem donesl bod do šatny a doufám, že to takhle bude pokračovat," uvedl Pavlásek.

Radek Štěpánek a Adam Pavlásek
Radek Štěpánek a Adam Pavlásek

Při své daviscupové premiéře Pavlásek s Jiřím Veselým vyhrál v Ostravě nad favorizovaným australským párem Samuel Groth, Lleyton Hewitt v pěti setech. Výhra nad Australany mu prý proti Indii pomohla. "Dodala mi sebevědomí, zkušenosti, že můžu hrát proti komukoli, a tady jsem to prodal. Jsem rád za potřebný bod," řekl.

"Jeho výkon byl perfektní a doufám, že ho to nakopne i do jeho singlové kariéry," řekl Štěpánek o Pavláskovi, který je aktuálně 146. ve světovém žebříčku dvouhry a tlačí se poprvé ke stovce.

Právě Štěpánkovy rady si Pavlásek před zápasem hodně bral k srdci. "Cítím k Radkovi respekt, protože něco dokázal a je o pár let starší. Byl jsem strašně rád, že mi řekl, co mám dělat a já se to snažil dodržovat."

Pomohlo mu, že ho zkušený parťák varoval, že do něj Indové půjdou, což se potvrdilo. Od začátku na něj směřovali na síti jeden míč za druhým. "Celý zápas do mě pálili, ale já jsem to ustál a jsem za to rád," řekl Pavlásek. "Přistupoval blíž k síti, jak plánoval, a tím měl voleje jednodušší," uvedl kapitán Jaroslav Navrátil.

O své nominaci věděl Pavlásek od pátečního večera, kdy Navrátil oznámil složení dvojice po sezení s hráči. "A já jsem se pak hrozně těšil. Už jsem nemohl dospat rána, zápasu a byl jsem fakt rád, že můžu hrát," řekl Pavlásek.

Bez problémů zvládl i nepříjemné podmínky v Dillí. Na rozpáleném kurtu dosahovala pocitová teplota 44 stupňů Celsia, ale český mladík zápas zvládl i bez čepice. "Nebylo to příjemné, ale moc mi to nevadilo. Nevnímal jsem to, soustředil jsem se na to, co mám hrát a splnil jsem to do puntíku," řekl svěřenec kouče Michala Navrátila.

přehrát video
Češi po čtyřhře vedou nad Indií 2:1

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.