ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja
Davis Cup

Tenisté zvládli čtyřhru, v baráži vedou nad Indií 2:1

Velikost textu:
aktualizováno 19. 9. 2015 13:00

Dillí - Radek Štěpánek s výborně hrajícím Adamem Pavláskem zvládli v Indii důležitou čtyřhru a přiblížili české tenisty k udržení ve Světové skupině Davisova poháru. V Dillí porazili zkušené deblisty Rohana Bopannu s Leanderem Paesem překvapivě jasně 7:5, 6:2 a 6:2. Čeští hráči vedou 2:1 a mají tak dvě možnosti získat rozhodující bod. Nejdříe by se měli střetnout Jiří Veselý a Yuki Bhambri, ale je možné, že Veselého po jeho nepovedeném pátečním utkání nahradí Štěpánek nebo Pavlásek. K případné rozhodující dvouhře nastoupí Lukáš Rosol a Somdev Devvarman. Přímé přenosy ze závěrečných dvouher odvysílá ČT sport a náš web v neděli od 6:30.

Radek Štěpánek
Radek Štěpánek

"Před Adamem, který hrál svůj druhý daviscupový zápas a proti takovým deblovým hvězdám, musím smeknout," ocenil Štěpánek parťáka. "Je skvělé, že máme druhý bod a děkuji Radkovi za výborný debl," uvedl Pavlásek.

Kapitán Jaroslav Navrátil se rozhodl do čtyřhry poslat ke Štěpánkovi dvacetiletého Pavláska, aby šetřil Rosola na neděli, a sázka na mládí se vyplatila. Pavlásek podobně jako v deblu proti Austrálii letos v 1. kole utkání zvládl a zahrál výtečně.

Indové zasypali od začátku Pavláska sprškou úderů a zkušeného deblistu Štěpánka do hry moc nepouštěli. Český mladík ale plán domácích, jak získávat body, překazil. Dobře returnoval, prohazoval a na síti se s voleji bravurně popasoval. Nejslabším hráčem byl na dvorci nečekaně třináctý deblista světa Bopanna, který hodně kazil.

Za stavu 5:4 v prvním setu sice Pavlásek udělal při setbolu dvojchybu a o podání přišel, ale vzápětí to byl on, kdo donutil ke ztrátě servisu Paese a Štěpánek první set doservíroval. Ve druhém se Češi dobře doplňovali a domácí přehráli.

Od druhé sady totiž klesl výkon vítěze osmi grandslamů a bývalé deblové jedničky Paese. "Říkal jsem, že čím víc času na kurtu strávíme, tím to bude pro Leandera těžší, že se to na něm musí podepsat," řekl Štěpánek, který s Paesem získal dva grandslamové tituly. "Ale bylo to i tím, že jsme je doopravdy k ničemu nepustili. Nedávali jsme jim šance a hráli jsme skvěle od začátku do konce. Není toho moc co vytknout. Fungovala taktika a ani jeden z nás neměl slabší chvilku. Hráli jsme konstantě od začátku do konce, a proto byl takový výsledek," řekl.

Po nočním dešti bylo opět vedro, pocitová teplota dosahovala 44 stupňů Celsia, ale čeští tenisté působili svěže. A znovu to byl Pavlásek, po jehož ranách přišel důležitý brejk třetí sady na 3:2. Štěpánek "tvrdil muziku" solidním servisem a technickými voleji a český pár si už jistě dokráčel pro důležitý bod.

Jaroslav Navrátil: "Bál jsem se jen toho, že Adam Radka moc respektuje, ale jak jsme viděli, tak se perfektně doplňovali a výborně returnovali. Adam pomáhal v těžkých situacích. Nebál se. Myslím si, že ani největší optimista nečekal vítězství 3:0."

V neděli by se měli nejdříve od 6:30 střetnout Jiří Veselý a Yuki Bhambri, ale je možné, že Veselého po jeho nepovedeném pátečním utkání nahradí Štěpánek nebo Pavlásek. "Chtěl bych, aby ten, který tam půjde, se pokusil udělat třetí bod hned," řekl kapitán Jaroslav Navrátil. Jasno má v tom, že k případné rozhodující dvouhře proti Somdevu Devvarmanovi nastoupí Lukáš Rosol.

přehrát video
Češi po čtyřhře vedou nad Indií 2:1
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.