ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík
Davis Cup

Češi zamířili do Indie. I bez Berdycha se cítí být favority

Velikost textu:

Praha - Jiří Veselý a Radek Štěpánek už překonali zdravotní problémy z US Open a v pořádku jsou i zbylí členové týmu Lukáš Rosol a Adam Pavlásek. Čeští tenisté odletěli k baráži o účast ve Světové skupině Davisova poháru do Indie. Věří, že zápas v Dillí zvládnou i bez jedničky Tomáše Berdycha, který se kvůli náročnému programu omluvil. Zápas v Indii se hraje od pátku do neděle. Přímé přenosy nabídne ČT sport a náš web.

Čeští tenisté před odletem do Indie
Čeští tenisté před odletem do Indie

Veselého na grandslamu v New Yorku trápil zablokovaný krk a musel vzdát zápas 3. kola s domácím Johnem Isnerem. "Začal jsem lehce trénovat až předevčírem, týden jsem byl mimo provoz. Bylo to z prochladnutí, to je věc, co se špatně léčí. Teď už je vše pořádku, krk už je dobrý. Věřím, že do pátku budu stoprocentní," řekl Veselý.

Podobný problém měl na US Open i zkušený Štěpánek. "Byla to naštěstí jen krátká nepříjemnost. Zatuhnul mi krk, další den mi to povolilo. Fyzioterapeut, který mi to povoloval, se lekl, jak ve mně zahrkalo. Pak ještě den trvalo, než to odeznělo úplně," podotkl Štěpánek, který v New Yorku po zranění stihl nastoupit do čtyřhry.

přehrát video
Daviscupoví reprezentanti odletěli vstříc baráži s Indií

Nálada je dobrá, i když se hraje baráž

Tenisté naposledy hráli baráž v roce 2011 a duel v Rumunsku tehdy zvládli. "Nálada musí být dobrá, všichni jsme čekali na zápas půl roku, ta daviscupová utkání jsou vždy příjemná. Baráž je něco jiného, než jsme byli zvyklí v minulých letech, a musíme se na to dobře připravit, potrénovat a hlavně ten zápas zvládnout. Máme před sebou důležitý závazek nesestoupit," řekl nehrající kapitán Jaroslav Navrátil, jehož svěřenci v letech 2012 a 2013 soutěž vyhráli.

Je přesvědčen, že tým zápas v Indii zvládne i bez Berdycha. "Určitě. Indové mají sílu ve čtyřhře, ale pořád je rozdíl, když naši kluci hrají celý rok ATP turnaje, grandslamy a oni hrají na challengerech. Myslím, že ta kvalita by byla na naší straně," uvedl Navrátil.

V nominaci Indů jsou Rohan Bopanna, Somdev Devvarman, Yuki Bhambri a deblový specialista Leander Paes, který se Štěpánkem slavil grandslamová vítězství.

Veselý poprvé jedničkou

Jedničkou na české straně bude Veselý, o druhém hráči pro páteční dvouhry zatím není kapitán rozhodnutý. Veselý pak určitě nebude hrát čtyřhru.

Z premiérové pozice týmové jedničky není nervózní. "Pro mě se nic nemění, to je jen papírová záležitost. Člověk chce uhrát bod, ať je jednička nebo dvojka. Samozřejmě když je jednička, očekávání je možná větší. Ale to jsou vnější věci, důležité je soustředit se na vlastní hru," řekl Veselý.

Cesta do neznáma

Český tým čeká v Dillí exotické prostředí, a proto bude mít svého průvodce. "Prostředí je neznámé. Budeme jíst jejich příbory, talíři, je tam ta voda, člověk si nesmí ani ráno umývat zuby jejich vodou. Budeme si na tohle muset trochu dávat pozor. Budeme na hotelu, který vybíral ještě Tomáš Berdych, když tam hrál asijskou ligu," přiblížil Navrátil.

Z dlouhé cesty nemá obavy. "Kluci jsou zvyklí, létá celý svět. Máme dost času, přiletíme o půl jedné (ráno), první trénink máme až ve 12. Ten časový posun také není tak hrozný," řekl Navrátil. "Bude tam vlhkost, vedro, ale v New Yorku bylo to samé," dodal.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.