ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina
DAVIS CUP

Daviscupová jednička proti Austrálii Rosol: Zkusím udělat maximum

Velikost textu:
aktualizováno 2. 3. 2015 21:42

Ostrava - Poprvé bude v Davis Cupu českou jedničkou devětadvacetiletý brněnský rodák Lukáš Rosol. Při absenci Tomáše Berdycha i Radka Štěpánka tak bude úspěch českých tenistů proti Austrálii stát a padat na 31. hráči světového žebříčku ATP. Rosol by měl odehrát obě dvouhry a nejspíš i čtyřhru, zodpovědnosti se však nebojí.

Lukáš Rosol
Lukáš Rosol

Čtyři roky byl spíše ukrytý ve stínu Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka, teď český kvartet poprvé povede bez obou hvězd a s hlavním dílem zodpovědnosti. "Zkusím udělat maximum. Není to ale poprvé, co budu hrát. I Jirka Veselý už hrál, nějaké zkušenosti už máme," řekl Rosol.

Nejvíce se své aktuální pozici v týmu přiblížil před dvěma roky. V Kazachstánu se dvěma body z dvouher zasloužil o celkové vítězství 3:1, Štěpánek tenkrát naskočil pouze do deblu.

Tenista z 31. místa světového žebříčku v novém roce zatím moc důvodů k výskání neměl. Největší radost mu v úvodu ledna udělalo narození prvního potomka, ale na kurtu to není ono. Jediné vítězství si Rosol připsal v prvním kole Australian Open proti Francouzi De Schepperovi, jinak už má na kontě jen pět porážek. "Já se ale na kurtu cítím dobře. Změnil jsem kondičního trenéra, máme nějaký celoroční plán a držíme se toho. Na něco jsme najeli a já věřím, že během pár týdnů se to projeví," řekl Rosol.

Dvě vyhraná utkání po sobě Rosol dokonce vyhlíží už sedm měsíců, od turnaje v Salemu v polovině srpna. "Už je to minulost, nemůžu se dívat zpátky. Z každé porážky jsem si něco vzal. Pracujeme na něčem, co se musí ukázat každou chvíli," řekl Rosol.

Člen vítězného družstva z Davisova poháru v letech 2012 i 2013 si jen naříká, že mu schází víc odehraných zápasů. "Musel jsem odříct dva turnaje. Nehrál jsem v Sydney kvůli narození malého a kvůli zranění ani v Záhřebu. Ale cítím se na kurtu komfortně a doufám, že se to už tady projeví. Davis Cup mě může nakopnout, je to fráze, ale je to opravdu úplně jiná soutěž než turnaje," řekl Rosol.

I kvůli vlastní výkonností se skoro nezaobírá sestavou Australanů. Zprávy o neúčasti soupeřovy jedničky Kyrgiose prý pouštěl druhým uchem hned ven. "Šlo to mimo mě. Soustředím se na svůj maximální výkon. Jestli přijedou s áčkem nebo béčkem, je to jejich rozhodnutí," řekl Rosol.

Po konzultacích s nehrajícím kapitánem Jaroslavem Navrátilem se ovšem přimluvil, aby se hrálo na pomalejším tvrdém povrchu. "Povrch je dobře zvolený. Chtěli jsme lehce pomalejší, než býval, protože Groth servíruje dobře. Kapitán se nás ptal a já jsem rád i kvůli turnajům, že se vybral tenhle povrch," dodal Rosol.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.