ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan
Davis Cup

Australanům bude chybět největší hvězda, do Ostravy nepřijede Kyrgios

Velikost textu:

Sydney - Australští tenisté přicestují příští týden do Ostravy k zápasu prvního kola Davisova poháru bez Nicka Kyrgiose. Týmová jednička se z nominace ze zdravotních důvodů omluvila. Devatenáctiletý talent, kterého od počátku sezony trápily problémy se zády, se stále necítí zcela v pořádku.

Nick Kyrgios
Nick Kyrgios

Kapitán australského týmu Wally Masur nejspíš do duelu proti České republice dodatečně povolá Thanasiho Kokkinakise. V nominaci by osmnáctiletý mladík doplnil zkušeného Lleytona Hewitta, Bernarda Tomice a Sama Grotha.

"Jsem naprosto zničený, že se musím odhlásit, ale podle názoru lékařů nejsou moje záda připravena na to, aby vydržela zátěž spojenou se zápasy v Davis Cupu," řekl Kyrgios. "Dělal jsem, co bylo v mých silách, aby se to spravilo, a sám sebe jsem přesvědčil, že to dokážu zvládnout. Ale lékaři mi řekli, že by riziko bylo příliš velké," dodal.

Kyrgios, jemuž v žebříčku ATP patří 37. místo, prošel na Australian Open navzdory bolestem do čtvrtfinále, vyšetření po turnaji ale potvrdilo, že má poškozený třetí bederní obratel. Podle prvních odhadů měla pauza trvat zhruba měsíc.

Také český tým bude v Ostravě postrádat největší hvězdy. Při očekávané absenci Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka nominoval kapitán Jaroslav Navrátil Lukáše Rosola, Jiřího Veselého a dva nováčky Adama Pavláska s Janem Mertlem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.