ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel
Davis Cup

Rosol příslibem. Pořád můžeme být konkurenceschopní, soudí Navrátil

Velikost textu:

Astana - Výkony Lukáše Rosola v Kazachstánu jsou pro kapitána českých tenistů Jaroslava Navrátila příslibem do budoucna. Rosol v Astaně zvládl poprvé v kariéře roli jedničky daviscupového týmu a tlak s tím spojený a díky dvěma bodům ve dvouhrách posunul obhájce titulu do semifinále Davisova poháru.

Lukáš Rosol
Lukáš Rosol

"Výkony Rosola jsou cenné. Vím, že Radkovy (Štěpánkovy) hodiny se nezastaví, a Lukáš potvrdil, že druhým hráčem skutečně může být. Když zapojíme Rosola do jednoho singlu či debla, tak pořád můžeme být konkurenceschopní," řekl Navrátil.

Radek Štěpánek letos v listopadu oslaví už 35. narozeniny a český tým potřebuje k jedničce Tomáši Berdychovi další alternativu do dvouher. A právě Rosol by měl v jedné nebo v obou dvouhrách nejspíše zaujmout Štěpánkovo místo. V kombinaci s elitním deblistou Štěpánkem může český tým myslet v soutěži dál vysoko.

Navíc se Rosol díky bodům z Astany posunul v žebříčku ATP z 63. na 46. místo, což je jeho nové maximum, a je jen pět bodů za českou dvojkou Štěpánkem. Ten v Kazachstánu hrál jen čtyřhru, protože se vrátil na kurt po operaci páteře.

V uplynulých pěti letech táhli Davis Cup jen Berdych se Štěpánkem. Bez nich by Češi loni nezískali salátovou mísu a nyní neslavili čtvrté semifinále za pět let.

"Rutinka", která strašně bolí

"Už je to semifinále trochu rutinka, ale někdy to strašně bolí," řekl Navrátil. "Nyní to je o to cennější, že to kluci dokázali bez Tomáše (Berdycha) a Radka (Štěpánka) ve dvouhrách. Já jsem vždycky říkal, že když budou tihle dva, můžeme to celé vyhrát. Když nejsou, můžeme mít problémy s každým. Potvrdilo se, že máme lepší hráče než Kazaši. Ale taky jsme viděli všichni, jak to bolelo," konstatoval kapitán.

Radek Štěpánek a Jaroslav Navrátil
Radek Štěpánek a Jaroslav Navrátil

V blízké budoucnosti ale může tenistům chybět také šestý hráč světa Berdych. Jeho touhou je vyhrát grandslam a letos jen další tři hráči z elitní desítky hrají týmovou soutěž. Berdych přitom za deset let vynechal Davis Cup pouze dvakrát.

"Bude zásadně záležet na Tomášově rozhodnutí, jak dlouho se o to bude chtít poprat, nebo jestli dá šanci druhým. Hrát Davis Cup deset let, to je velká zátěž," řekl Navrátil. "Po grandslamu, který je pro něj prioritou, se člověk těžko dává dohromady. A navíc, když Davis Cup jednou vyhrajete, tak už člověk není tak kouslý."

přehrát video
Čeští tenisté po zápase s Kazachstánem
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.