ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela
Davis Cup

Navrátilovi čtyřhra zamotala hlavu, Štěpánek asi dvouhru hrát nebude

Velikost textu:

Astana - Kapitán Jaroslav Navrátil doufal, že čeští tenisté stvrdí postup do semifinále Davisova poháru ve čtyřhře. Radek Štěpánek s Janem Hájkem ale zápas v Astaně nezvládli a obhájci titulu tak musejí o třetí bod bojovat s Kazachstánem v nedělních dvouhrách. "Měl jsem nějakou představu, že Radek začne v sobotu a v neděli bych ho tam dal místo jednoho z kluků, ale musím si s ním sednout. Nechci říkat, že Štěpánek nebude, když jsem s ním neseděl," řekl Navrátil, kterému prohraná čtyřhra zamotala hlavu.

Radek Štěpánek a Jaroslav Navrátil
Radek Štěpánek a Jaroslav Navrátil

Na pozici jedničky nejspíše ke změně na české straně nedojde a hrát by měl Lukáš Rosol, který v pátek novou roli zvládl a porazil Andreje Golubjova. "Jo, ten chce hrát, je nadržený. Jeho noha je v pohodě a trénoval ráno výborně," konstatoval kapitán. Proti 63. hráči světa je zatím nahlášen Michal Kukuškin, ale Navrátil čeká, že se nominace změní.

"Určitě bude hrát Koroljov. Kdyby ještě jednou postavili Kukuškina, který hrál v pátek špatně, to by byla chyba. Určitě bude Koroljov," řekl kapitán.

Pokud by Rosol neuspěl, rozhodla by závěrečná dvouhra a není jisté, kdo by hrál proti Golubjovovi. Štěpánek koncem ledna podstoupil operaci vyhřezlé ploténky krční páteře, kvůli které ztrácel cit v prstech. K zápasu někdejší světová osmička nastoupila poprvé od 18. ledna. Štěpánek podával rychlostí okolo 170 km/h a především na síti chyběly českému páru jeho přesné voleje.

Radek Štěpánek po prohrané čtyřhře:

Radek Štěpánek"Nejsem vyhranej a reflexy jsou horší, s tím se musí počítat. Byly pozice, kde jsem se necítil nejlíp, ale největší věc, když člověk nehraje delší dobu, je, že odcházejí ty reflexy, což se několikrát projevilo."

V celém utkání pak Štěpánek s Hájkem využili jen jeden z devíti brejkbolů. "Bohužel jsem nebyl schopen ty brejkboly proměnit. Dostal jsem dvakrát druhý servis a byly to body, které se daly uhrát," litoval Štěpánek.

V nominaci pro nedělní dvouhry tak nejspíš zůstane Jan Hájek, nebo ho nahradí Ivo Minář. "Za stavu 2:2 to je pak těžký, už to není až tak o tenise, ale o sebevědomí, a jestli ho bude mít víc Hájek, Minář, nebo Golubjov, to nevím. Pořád ale věřím, že Lukáš je lepší než Koroljov," přál si Navrátil, aby postup do semifinále zpečetil Rosol.

Otázkou je, jak si bude věřit Hájek, který předloni proti Kazachstánu rozhodující zápas v Ostravě ztratil. V Astaně sice v pátek jasně vyhrál, ale ve čtyřhře už víc kazil.

Radek Štěpánek (vlevo) a Jan Hájek při daviscupové čtyřhře proti Kazachstánu v Astaně
Radek Štěpánek (vlevo) a Jan Hájek při daviscupové čtyřhře proti Kazachstánu v Astaně

"Se silami jsem na tom dobře, ale uvidíme, jak se všichni vyspíme, jak se probudíme a budeme cítit. Máme víc variant, v týmu čtyři kvalitní hráče a uvidíme. Nebudeme předbíhat," řekl Hájek, kterého podle kapitána trochu 'táhnou' záda.

Češi si ale nepřipouštějí variantu, že by rozšířili řady týmů, které ve Světové skupině, datované od roku 1981, prohráli z vedení 2:0. To se v historii stalo dosud jen sedmkrát, naposledy Slováci neudrželi tento náskok v roce 1998 proti Švédům.


Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.