ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Daviscupoví reprezentanti si v Astaně zvykají na pomalý kurt

Velikost textu:

Astana - Na pomalý antukový kurt už si zvykají čeští tenisté před čtvrtfinále Davisova poháru v Kazachstánu. V Astaně budou obhájci titulu bojovat bez Tomáše Berdycha a po prvním tréninku očekávají dlouhé výměny.

Radek Štěpánek
Radek Štěpánek

Kvalita dvorce v Národním tenisovém centru český tým pozitivně překvapila. Kazaši se nejvíce báli Berdycha a právě proti šestému hráči světa pomalou antuku připravovali. Berdych ale kvůli problémům s ramenem hrát nebude.

Po náročném přesunu trénoval první Ivo Minář. "Kurt je pomalý, míče jsou rychlé a budou dlouhé výměny," shrnul podmínky Minář. "A sluníčko nesvítí a vítr nefouká, protože jsme v hale," vtipkoval Hájek, který se chystal na kurt.

Jaroslav Navrátil o antukovém kurtu v Astaně:

Jaroslav Navrátil"Je opravdu vynikající, jeden z nejlepších, co jsme po příjezdu viděli. Je rovný, ale hodně pomalý. Stavěli to proti Berdychovi, protože měl přijet z amerických betonů, nicméně by to mohlo sedět našim hráčům."

"Kurt dobrý, překvapivě, hodně pomalý, ale jak říkal kapitán, dělali to proti Berďovi a zvykneme si," řekl Jan Hájek.

"Bude to o dlouhých výměnách, ale myslím si, že to zvládneme. Hlavně se musíme aklimatizovat, ale ve středu bude všechno na sto procent," řekl Hájek, který předloni prohrál při nečekané porážce v duelu s Kazachy v Ostravě obě dvouhry.

S týmem je v Astaně rovněž hrdina loňského daviscupového finále Radek Štěpánek. Čtvrtým hráčem českého výběru je Lukáš Rosol, který se připojí v úterý.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.