ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan
Australian Open

Pavlásek si premiéru nevychutnal. Kvůli zranění nebude hrát Davis Cup

Velikost textu:

Melbourne – Adam Pavlásek neprožil na Australian Open premiéru podle představ. V 1. kole prohrál s domácím Andrewem Whittingtonem, až se 190. hráčem světa. Českou trojku sužují od prosince problémy se zápěstím, kvůli kterému se nyní omluvil z 1. kola Davisova poháru proti Austrálii.

Adam Pavlásek
Adam Pavlásek

"Davis Cup hrát nemohu. Už jsem volal kapitánovi a bohužel mu musel oznámit, že nebudu k dispozici. Je pro mě samozřejmě čest reprezentovat, ale pokud nejsem stoprocentně fit, moc bych nepomohl. A zdraví je priorita," řekl 86. hráč žebříčku ATP Pavlásek.

Utkání Davisova poháru se bude hrát na stadionu Kooyong v Melbourne od 3. do 5. února, týden po skončení grandslamového Australian Open. Otázkou je, zda bude k dispozici Tomáš Berdych. V úvahu dál přicházejí Radek Štěpánek, Jiří Veselý, Lukáš Rosol a premiérově možná nastoupí Jan Šátral či Zdeněk Kolář.

Prostě to nešlo

Dvaadvacetiletý Pavlásek má problém s levým zápěstím od prosince. "Měl jsem v mládí zlomeninu kosti v zápěstí a podle snímků se začala pohybovat, není dostatečně zpevněná a dostal se tam zánět, který tam koluje," vysvětlil.

Ruku si musel nechat ošetřit i ve třetím setu duelu s Whittingtonem a zápas nakonec prohrál 4:6, 6:4, 2:6, 3:6. "Ovlivnilo to můj výkon. Těžko bych tu s tím někoho porazil. I tak jsem chtěl nastoupit, ale prostě to nešlo," řekl Pavlásek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.