ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Kapitán Navrátil věří, že se Štěpánek do Davis Cupu chytí

Velikost textu:
aktualizováno 19. 8. 2010 15:55

Praha - Necelý měsíc zbývá tenistům do semifinále Davisova poháru v Bělehradu proti Srbsku a kapitán českého týmu Jaroslav Navrátil už pociťuje určitou nervozitu. V televizi bedlivě sleduje na turnajích v Americe formu svých svěřenců i soupeřů. "Na jedné straně je vidět, že Tomášovi (Berdychovi) to jde, ale Radek není po pětiměsíční pauze úplně v pohodě. Potřebuje vyhrát zápas a věřím, že se chytí," řekl Navrátil. Zároveň plánoval noční sledování duelu Berdycha s Marcosem Baghdatisem z Kypru na turnaji v Cincinnati.

Jaroslav Navrátil
Jaroslav Navrátil
Otevřít galerii
 • Jaroslav Navrátil autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Radek Štěpánek autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/13/1283/128256.jpg?1259960192

Nominaci musí kapitáni oznámit deset dnů před zápasem, ale složení českého kvarteta by mělo být jasné. Do týmu se vrátí Berdych se Štěpánkem, kteří kvůli zdravotním problémům vynechali čtvrtfinále v Chile, a jistá je účast Jana Hájka. "Čtvrtého vyberu z dvojice Lukáš Dlouhý a Ivo Minář, nic jiného nepřipadá v úvahu," pronesl Navrátil.

Jednatřicetiletý Štěpánek po návratu na okruh ATP po zdravotní pauze zatím třikrát prohrál. Navíc nevyhrál ani set. Jeho duel se Srbem Viktorem Troickým v Cincinnati viděl v televizi. "Zápasy má Radek špatné, hlavně co se týče servisu, který mu nefungoval. Měl úspěšnost třeba i jen 38 procent, což je málo. Ale pracuje na tom a věřím, že se chytne a vyhraje do Davis Cupu zápas, dva," řekl Navrátil.


Před pár dny s Berdychem i Štěpánkem telefonicky hovořil. Společně rozebírali především záležitosti příjezdu na zápas. "Ještě jednou se spojíme během US Open a vše doladíme," uvedl Navrátil.

Určitým pozitivem před utkáním v Srbsku je fakt, že Berdych se Štěpánkem na turnaji ve Washingtonu porazili ve čtyřhře Nenada Zimonjiče s jeho kanadským partnerem Danielem Nestorem. "Může to být malá výhoda do čtyřhry, která je v Davis Cupu hodně podstatná a v Bělehradu může rozhodovat celé utkání," uvažoval Navrátil.

Na vysoké úrovni je podle Navrátila forma srbských singlistů. Novak Djokovič je světovou trojkou, ale daří se i Janku Tipsarevičovi, který se nedávno oženil jako Štěpánek. Troicki zase potrápil Djokoviče v Cincinnati. "Výborně podával," všiml si Navrátil. "Čeká nás v Srbsku těžké utkání a nepojedeme tam v roli favoritů, ale může to být naše výhoda," míní.

Rozhodčím pomůže Jestřábí oko

Čeští tenisté mohou v semifinále Davisova poháru se Srbskem využít Jestřábí oko. Technologie pro posuzování dopadu míče může v bouřlivém prostředí při očekávané návštěvě 16 tisíc fanoušků pomoci hráčům v případě sporných rozhodnutí lajnových rozhodčí. "Určitě to pomůže, aby utkání bylo férové. Na tvrdém povrchu nejsou odskoky míče vidět a rozhodčí můžou udělat chybu. Je to bezpochyby pozitivní zpráva," řekl Navrátil.

Jestřábí oko se běžně v Davisově poháru nasazuje až ve finále, ale mezinárodní federace ITF nabídla Česku i Srbsku, že mohou technologii využít. Každá strana zaplatila 6 000 dolarů, v přepočtu přes 115 tisíc korun. "Byla to skvělá nabídka, neváhali jsme ani vteřinu," řekl Miroslav Černošek z České sportovní, která částku uhradila.

Tomáš Berdych v osmifinále French Open
Tomáš Berdych v osmifinále French Open
Více fotek
 • Tomáš Berdych v osmifinále French Open zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/17/1691/169043.jpg
 • Novak Djokovič autor: Georgios Kefalas, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/13/1223/122259.jpg
 • Jestřábí oko zdroj: wimbledon.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/277/27652.jpg
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.