ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Safinová po šesti porážkách vyhrála v San Diegu

Velikost textu:

San Diego - Bývalá světová jednička Dinara Safinová ukončila sérii šesti porážek na okruhu WTA. V prvním kole turnaje v San Diegu zvítězila ruská tenistka nad Ukrajinkou Aljonou Bondarenkovou 6:1 a 7:6. "Už jsem potřebovala vyhrát," řekla s úlevou Safinová, která se dočkala vítězství v zápase poprvé od dubnového turnaje ve Stuttgartu. Před rokem byla v čele světového žebříčku, ale letos kvůli potížím se zády, které jí nedovolily hrát ve Wimbledonu, klesla až na 35. místo.

Dinara Safinová se raduje po vítězství na turnaji v Madridu
Dinara Safinová se raduje po vítězství na turnaji v Madridu
Otevřít galerii
 • Dinara Safinová se raduje po vítězství na turnaji v Madridu autor: Andres Kudacki, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Dinara Safinová autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/884/88308.jpg?1243250428

K přerušení série neúspěchů měla blízko už před týdnem ve Stanfordu, kdy proti Japonce Kimiko Dateové Krummové získala první set a druhý prohrála až v tie-breaku. Tentokrát ve zkrácené hře druhé sady uspěla. "Minule jsem tie-break prohrála, protože jsem hrála moc defenzivně. Tak jsem si tentokrát řekla, že budu agresivnější a uvidíme, co z toho bude," uvedla Safinová. Výsledkem bylo vítězství 7:2.

Ve druhém kole v San Diegu narazí čtyřiadvacetiletá Ruska na vítězku zápasu mezi Polkou Agnieszkou Radwaňskou a Jihoafričankou Chanelle Scheepersovou.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.