ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš

Berdych na Davis Cup nepoletí

Velikost textu:
aktualizováno 4. 7. 2010 18:46

Londýn – Nejlepší současný český tenista Tomáš Berdych se nezúčastní čtvrtfinálového turnaje Davis Cupu proti Chile. Finalista letošního Wimbledonu a osmý muž žebříčku ATP má podle facebookové stránky českého týmu zraněný břišní sval a tři týdny bude odpočívat. Protože v Chile kvůli zranění chybí i Radek Štěpánek, dostane se do pozice týmové jedničky Jan Hájek, který v Davis Cupu dosud nikdy nenastoupil za nerozhodnutého stavu.

Tomáš Berdych
Tomáš Berdych
Otevřít galerii
 • Tomáš Berdych autor: Alastair Grant, zdroj: AP Photo https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jan Hájek zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

S Berdychem byl český tým papírovým favoritem čtvrtfinálového zápasu, který proběhne od 9. do 11. července, teď ale jeho šance na postup výrazně klesly.

Nová týmová jednička Hájek odcestoval do Chile v sobotu společně s kapitánem Jaroslavem Navrátilem a deblistou Františkem Čermákem. Do Jižní Ameriky dorazí ještě další deblista Lukáš Dlouhý. Kdo nahradí Berdycha, oznámí Navrátil ještě dnes.

I Chilané mají potíže, v nominaci jim chybí Fernando Gonzalez. Jejich tým tak bude mít také jen jednoho hráče dvouhry z elitní stovky, jímž bude olympijský vítěz Atén 2004 Nicolas Massu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.