ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Berdych zkusí Federera porazit i na grandslamovém turnaji

Velikost textu:

Londýn - Tomáš Berdych dokázal vyhrát nad Rogerem Federerem na olympiádě i na turnaji série Masters a do třetice by mohl zvítězit také na grandslamovém turnaji. A to přímo ve wimbledonském chrámu, v kterém je Federer favoritem favoritů. "Tentokrát to bude úplně jiný zápas, bude se hrát na tři sety," řekl Berdych. A hlavně - bude se hrát na trávě, na které Federer prohrál jen dvě utkání za osm let. Přesto by v dnešním čtvrtfinále na londýnské trávě nemusel být český tenista bez šancí.

Tomáš Berdych
Tomáš Berdych
Otevřít galerii
 • Tomáš Berdych autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/17/1669/166811.jpg?1274451541
 • Roger Federer autor: ČTK/AP, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/17/1674/167380.jpg?1274708012

Berdychův trenér Tomáš Krupa má jasno, že jeho svěřenec bude muset být v utkání aktivní. "Pokud to půjde, tak by měl diktovat tempo hry a musí využít každou šanci, která přijde," uvedl Krupa.

Čtyřiadvacetiletý Berdych se nebojí. Za poslední měsíce mu vzrostlo sebevědomí, což dokázal postupem do semifinále Roland Garros. "Když se mi bude dařit a budu hrát dobře, tak tam ta šance pořád je," řekl Berdych o svých čtvrtfinálových vyhlídkách. "Budu se soustředit sám na sebe, na svůj výkon, ne na něj a na věci kolem."

Na grandslamových turnajích hrál Berdych s Federerem čtyřikrát a pokaždé odešel poražen. Ve Wimbledonu prohrál s fenomenálním Švýcarem v roce 2006 bez zisku setu. Nejvíce Federera potrápil loni na Australian Open, kde vedl 2:0 na sety, ale nakonec podlehl.

Pro utkání si Berdych přál, aby se nehrálo na centrkurtu, který Federer zná jako své boty. "Možná jsem na jedničce sehrál víc zápasů než on. On hraje pořád na centru...takže by byl překvapenej, kdyby čtvrtfinále hrál na jedničce," konstatoval český hráč.

Tomáš Berdych
Tomáš Berdych
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.