ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Benešová a Záhlavová-Strýcová vyhrály čtyřhru v Monterrey

Velikost textu:

Monterrey (Mexiko) - Tenistky Iveta Benešová s Barborou Záhlavovou-Strýcovou vyhrály deblový titul v Monterrey. Ve finále udolaly nejvýše nasazený německo-americký pár Anna-Lena Grönefeldová, Vania Kingová po setech 3:6, 6:4 a 10:8. Českému páru se na úvod letošní sezony velmi daří a už si připsal na své konto druhý turnajový titul. Ve dvouhře se z prvenství radovala Ruska Anastasia Pavljučenkovová.

Iveta Benešová
Iveta Benešová
Otevřít galerii
 • Iveta Benešová autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1148/114704.jpg?1254397561
 • Barbora Záhlavová-Strýcová autor: Petr Šrámek, zdroj: Petr Šrámek https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

První letošní titul ze čtyřhry získaly Benešová se Záhlavovou-Strýcovou před měsícem v Paříži, když do finále jejich soupeřky kvůli zranění ani nenastoupily. Loni společně vyhrály také v Lucemburku, první titul získaly v roce 2008 ve Stockholmu.

Finále dvouhry se zpočátku vyvíjelo lépe pro Slovenku Danielu Hantuchovou, která získala první set v poměru 6:1. Od té doby však osmnáctiletá Ruska zpřesnila podání a své soupeřce už povolila jen jednu hru. Díky svému premiérovému turnajovému vítězství patří bývalé nejlepší juniorce světa v žebříčku již 25. příčka.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.