ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Navrátil odtajnil nominaci na Davis Cup s Belgií

Velikost textu:

Prostějov - Tenisté Tomáš Berdych, Radek Štěpánek, Lukáš Dlouhý a Jan Hájek budou reprezentovat Česko v utkání prvního kola Davisova poháru proti Belgii. Zápas se bude hrát od 5. do 7. března na antuce v Bree. Nehrající kapitán Jaroslav Navrátil vsadil na osvědčenou sestavu, která hrála i v prosincovém finále ve Španělsku. "Pouze jsem zvažoval ještě zařazení deblisty Františka Čermáka, jenž momentálně hraje velmi dobře," řekl Navrátil, který ale po konzultaci s hráči dospěl k názoru, že nechá tým stejný jako v posledních zápasech.

Český daviscupový tým
Český daviscupový tým
Otevřít galerii
 • Český daviscupový tým autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jan Hájek autor: Petr Sznapka, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

V belgické nominaci jsou Olivier Rochus, jeho bratr Christophe Rochus, Xavier Malisse a Steve Darcis. Belgii považuje Navrátil za nepříjemného soupeře, který podle jeho očekávání zvolil antukový povrch. "Nominaci Belgie jsem předpokládal. Nicméně doufám, že uplatníme naše zkušenosti z loňského roku. Nejdůležitější je, že se vyhneme baráži," tvrdí Navrátil, jenž vidí vyhlídky českých tenistů na úspěch jako šedesátiprocentní. 

Berdych i Štěpánek mají podle jeho slov dostatek zkušeností z těžkých zápasů a nyní by je měli zúročit. "Jsme na čtvrtém místě ve světovém žebříčku, takže se nemůžeme zříkat role favorita," dodal Navrátil.
Štěpánek se bude v příštím týdnu připravovat se svým trenérem Petrem Kordou na Floridě na antuce a do Česka přiletí v sobotu 27. února. Berdych s Hájkem začnou trénovat pod Navrátilovým vedením v Prostějově, Dlouhý startuje na turnaji ve Francii.

Radek Štěpánek
Radek Štěpánek
Více fotek
 • Radek Štěpánek autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1341/134063.jpg
 • Jaroslav Navrátil autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/13/1271/127071.jpg
 • Tomáš Berdych autor: Ožana Jaroslav, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/13/1283/128268.jpg
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.