Studio Time Out

Záhlavová přehrála v Bogotě krajanku Cetkovskou

Bogotá/Marseille - Souboj českých tenistek na turnaji v Bogotě zvládla lépe Sandra Záhlavová. Ve druhém kole porazila Petru Cetkovskou dvakrát 6:2 a postoupila do čtvrtfinále. Čtyřiadvacetiletá Záhlavová oplatila o rok starší krajance rok starou prohru z Bogoty. Tehdy s Cetkovskou v prvním kole neuhrála ani set. Další soupeřkou 86. hráčky světa bude vítězka duelu mezi nasazenou jedničkou Giselou Dulkovou z Argentiny a Rumunkou Edinou Gallovitsovou.

Český tenista Jan Hájek se rozloučil s turnajem v Marseille už v prvním kole, v němž podlehl 271. hráči světa Yannicku Mertensovi z Belgie 6:7 a 1:6.

Šestadvacetiletý Hájek prohrál s o čtyři roky mladším soupeřem za hodinu a 12 minut a potřetí za sebou nedokázal projít přes první kolo. Daviscupový reprezentant v letošní sezoně zvládl úvodní zápas pouze na Australian Open a v Čennaí.