ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Štěpánek titul v Brisbane neobhájil

Velikost textu:
aktualizováno 10. 1. 2010 10:25

Brisbane - Tenista Radek Štěpánek titul z Brisbane neobhájil. Ve finále podlehl Američanovi Andymu Roddickovi po setech 6:7 a 6:7. V tie-breaku druhého setu dokázal český daviscupový reprezentant odvrátit pět mečbolů soupeře, z vítězství se ale nakonec radoval nejvýše nasazený hráč.

Radek Štěpánek
Radek Štěpánek
Otevřít galerii
 • Radek Štěpánek autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/13/1221/122023.jpg?1257522728
 • Radek Štěpánek gratuluje Roddickovi k vítězství autor: ČT24, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Ohlasy finalistů po zápase

"Byl to skvělý boj a do Australian Open díky tomuto turnaji vstoupím pozitivně naladěn. Brisbane je magické místo. Finále jsem prohrál, ale jsem nadmíru spokojen, co jsem předvedl."

- Radek Štěpánek.

"Radku, vím, že jsi tady loni vyhrál a byl jsi na tomto dvorci neporažený. Už jsem si chvilku myslel, že to je tvůj osud," řekl Roddick při vyhlášení směrem ke Štěpánkovi, jehož vítězná šňůra v Brisbane skončila na čísle devět. "A ještě jedna věc: bojuješ a nikdy se nevzdáváš, tomu se musí zatleskat."

- Andy Roddick

Roddick se na okruhu ATP objevil po třech měsících, na jeho výkonech v Brisbane ale nebylo říjnové zranění levého kolena vůbec znát. První servis prohrál až v semifinále proti Tomáši Berdychovi a také finále proti obhájci prvenství se pro něj vyvíjelo dlouho velmi dobře. Vyrovnaný první set pro sebe jasně rozhodl v tie-breaku 7:2, ve druhé sadě si navíc rychle vytvořil náskok 4:0.

Za stavu 1:5 však Štěpánek zázračně ožil a skvělými údery vůbec nepustil Roddicka k mečbolu. Jednatřicetiletý rodák z Karviné vyhrál pět gamů za sebou, v tie-breaku si však opět vybral kratší výpadek. Roddick si připravil pět mečbolů, ani za stavu 1:6 však český hráč nerezignoval a otočil na 7:6. Při šestém Američanově mečbolu ale zahrál dvojchybu a obhajoba prvenství mu unikla. I tak Štěpánek potvrdil, že má před Australian Open výbornou formu.

Roddick připravil Štěpánka o titul už loni v Memphisu a nyní si na své konto připsal osmadvacáté turnajové vítězství.

Andy Roddick ve finále v Brisbane
Andy Roddick ve finále v Brisbane

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.