ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Štěpánek si zahraje finále turnaje v Brisbane

Velikost textu:

Brisbane - Tenista Radek Štěpánek postoupil do finále turnaje v australském Brisbane, na kterém obhajuje loňské vítězství. Druhému nejvýše nasazenému hráči se podařilo porazit Francouze Gaela Monfilse. Agresivní hra se daviscupovému reprezentantovi vyplatila a vedla k hladké výhře 6:2, 6:1. Naopak Tomáš Berdych ve druhém semifinále s Američanem Andym Roddickem neuspěl a po více než dvou hodinách turnajové jedničce podlehl 6:1, 3:6 a 4:6 .

Radek Štěpánek
Radek Štěpánek
Otevřít galerii
 • Radek Štěpánek zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Andy Roddick zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/970/96922.jpg?1246816137

"Být zase ve finále je úžasné. Pořád na loňský rok vzpomínám a pokud mi kouzlo vydrží i na zítra, bude to skvělé," řekl Štěpánek, kterému vychází vstup do sezony stejně jako loni. Finále si zahraje pojedenácté v kariéře a pokusí se získat pátý titul.

Štěpánkovi stačila k vítězství nad třetím nasazeným Monfilsem hodina poté, co vyhrál deset z posledních jedenácti gamů. Český hráč přiznal, že ho hladký průběh utkání překvapil. Dneska jsem hrál od začátku výborně, snažil se být agresivní a dostávat ho pod tlak," uvedl jednatřicetiletý rodák z Karviné.

České finále se nekoná

Berdych překvapivě předčil Roddicka v počtu es, kterých zahrál dvanáct oproti sedmi Američanovým, ale navzdory výbornému úvodu nakonec bývalé světové jedničce podlehl.

Roddick, jenž se v Brisbane vrátil na okruhu ATP po říjnovém zranění kolena, si vylepšil vzájemnou bilanci s českým tenistou na 4:2. Proti svému finálovému soupeři je na tom ještě lépe: Štěpánka zatím pětkrát porazil a pouze jednou s ním prohrál.

Tomáš Berdych
Tomáš Berdych
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.