ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Arbitrážní soud očistil tenistu Gasqueta z užívání kokainu

Velikost textu:
aktualizováno 17. 12. 2009 18:56

Lausanne (Švýcarsko) - Arbitrážní soud CAS očistil francouzského tenistu Richarda Gasqueta z užívání kokainu. Francouz měl pozitivní test v březnu a Světová antidopingová agentura WADA a Mezinárodní tenisová federace ITF pro něj požadovaly dvouletý trest. CAS zamítl odvolání agentury WADA a federace ITF, kterým se nelíbilo, že tribunál tenisové federace Gasquetovi snížil původně roční distanc na dva a půl měsíce. Arbitráž současně rozhodla o tom, že v hráčových záznamech nebude aféra brána jako dopingový prohřešek.

Richard Gasquet
Richard Gasquet
Otevřít galerii
 • Richard Gasquet zdroj: cs.wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/854/85364.jpg?1242045719
 • Tenisové míčky autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/74/7365.jpg?1202380876

"Rozhodli jsme na základě posudků expertů ze strany hráče i ITF. Všichni se shodli, že množství kokainu bylo tak malé, že se do těla muselo dostat náhodou. Hráč rozhodně neužíval drogu pravidelně," citovala agentura Reuters prohlášení CAS.

Třiadvacetiletý Gasquet měl pozitivní test na kokain v březnu na turnaji v Miami. Tenista od začátku prohlašoval, že drogu nikdy nevzal. U arbitráže poté uspěl s tvrzením, že se mu látka do těla dostala, když se na diskotéce v Miami líbal s dívkou.

"Podle množství kokainu v těle mohlo dojít k přenosu tímto způsobem. Hráč těžko mohl předpokládat, že líbáním s dívkou, kterou potkal za zcela běžných okolností, se mu do těla dostane kokain. Ani kdyby si dával velký pozor, tak to nemohl ovlivnit," uvedl CAS.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.