ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

ITF zrušila roční tresty pro tenisty Wickmayerovou a Malisse

Velikost textu:

Londýn - Mezinárodní tenisová federace ITF zrušila roční trest zákazu startů pro Yaninu Wickmayerovou a Xaviera Malisse za porušení dopingových pravidel. Oba belgičtí tenisté mohou okamžitě začít soutěžit. Dvacetiletá semifinalistka US Open a 16. hráčka světa Wickmayerová byla potrestána v listopadu za to, že třikrát nenahlásila místo svého pobytu antidopingovým komisařům. Její o devět let starší krajan Malisse se dopustil stejného prohřešku a navíc zmeškal jeden test.

Tenistka Yanina Wickmayerová
Tenistka Yanina Wickmayerová
Otevřít galerii
 • Tenistka Yanina Wickmayerová autor: ČT24, zdroj: čtk https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Tenisové míčky autor: Esteban Cobo, zdroj: ČTK-EPA https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/29/2844.jpg?1199461181

Oba tenisty nejprve potrestal Vlámský antidopingový tribunál a následně i ITF. Wickmayerová s Malissem se proti ročnímu zákazu startů odvolali k mezinárodní sportovní arbitráži CAS a obrátili se také na Evropskou komisi v Bruselu a Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. 

Už v pondělí jejich distanc odložil belgický soud a na základě jeho rozhodnutí dnes ITF trest zrušila. Wickmayerová by se tak mohla představit začátkem roku na turnaji v Aucklandu, jehož organizátoři jí nabídli divokou kartu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.