ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Finále Davisova poháru zahájí Berdych s Nadalem

Velikost textu:
aktualizováno 3. 12. 2009 19:36

Barcelona - Tomáš Berdych začne boj tenistů o salátovou mísu. Česká dvojka nastoupí v úvodním duelu finále Davisova poháru se Španělskem proti Rafaelu Nadalovi v pátek od 16:00. Ve druhé dvouhře se na antuce v Barceloně utkají Radek Štěpánek a David Ferrer. Do sobotní čtyřhry kapitáni nahlásili dvojice Fernando Verdasco, Feliciano López a Jan Hájek, Lukáš Dlouhý, ale český pár určitě dozná změn, jelikož daviscupové čtyřhry spolu hrají Štěpánek a Berdych. O pořadí zápasů rozhodlo dnešní losování, které se uskutečnilo v hale přímo na kurtu.

Rafael Nadal a Tomáš Berdych při losování finále Davis Cupu
Rafael Nadal a Tomáš Berdych při losování finále Davis Cupu
Otevřít galerii
 • Rafael Nadal a Tomáš Berdych při losování finále Davis Cupu autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Český tým před finále Davis Cupu autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Program nedělních dvouher by měli zahájit Nadal se Štěpánkem jako týmové jedničky a o poslední bod by měli bojovat Ferrer a Berdych. Je však možné, že podle vývoje místo Ferrera nakonec nastoupí Verdasco.

Český tým nepřekvapilo, že v pátek dostane přednost Ferrer před Verdaskem, kterého trápilo zranění nohy. "Já jsem si myslel, že to tak bude, od té doby, co se šuškalo, že Fernando není fit. Každý španělský hráč je na té nejvyšší úrovni, bude to těžký zápas. Jsem připraven na každého z nich a těším se," řekl Štěpánek. "Čekali jsme, že Verdaska pošetří na debla a na neděli," přitakal kapitán Navrátil.

přehrát video
Reportáž Tomáše Budky

Osmnáctý hráč světa Ferrer je vynikajícím hráčem na antuce s tradičně rychlým pohybem. Ve hře od základní čáry má vyrovnaný forhend i bekhend. "Myslím, že na něj platí hrát pestře, měnit mu rytmus, chodit na síť a zahrát kraťasy. Dopředu běhá stejně, ale pak neví, co má dělat, a to Radek zrovna dovede," řekl Navrátil.

Španělsko - Česká republika:

Pátek: 16:00 Nadal - Berdych, Ferrer - Štěpánek,

Sobota: 16:00 López, Verdasco - Dlouhý, Hájek,

Neděle: 12:00 Nadal - Štěpánek, Ferrer - Berdych.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.