ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Davyděnko jako první ruský tenista vyhrál Turnaj mistrů

Velikost textu:
aktualizováno 29. 11. 2009 17:52

Londýn - Nikolaj Davyděnko jako první ruský tenista v historii vyhrál Turnaj mistrů. Ve finále závěrečného podniku sezony v Londýně porazil Argentince Juana Martína Del Potra 6:3 a 6:4. Ve čtyřhře se z titulu radovali američtí sourozenci Bob a Mike Bryanovi. Osmadvacetiletý ruský tenista porazil Del Potra za necelou hodinu a půl. Jednadvacetiletý Argentinec měl třikrát možnost brejkbolu, ale Davyděnko, který loni ve finále prohrál se Srbem Novakem Djokovičem, všechny odvrátil a radoval se z největšího úspěchu v kariéře.

Nikolaj Davyděnko
Nikolaj Davyděnko
Otevřít galerii
 • Nikolaj Davyděnko zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Bob a Mike Bryanovi zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Davyděnko si v Londýně také udržel stoprocentní bilanci v letošních zápasech o titul, když i páté finále v sezoně dokázal vyhrát. Stal se tak prvním ruským tenistou v historii, který od jeho založení v roce 1970 na Turnaji mistrů triumfoval. 

Ve čtyřhře vyhráli američtí bratři Bryanovi a získali třetí titul na závěrečném turnaji sezony v kariéře. Ve finále porazili bělorusko-izraelskou dvojici Max Mirnyj, Andy Ram 7:6 a 6:3. 

Bryanovi se navíc díky triumfu vrátili na první místo světového žebříčku ve čtyřhře a rok v jeho čele zakončí už popáté. Jednatřicetiletá americká dvojčata na Turnaji mistrů triumfovala také v letech 2003 a 2004.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.