ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

V tenisové exhibici dostali Češi od Švédů na frak

Velikost textu:
aktualizováno 21. 11. 2009 20:36

Praha - Švédští tenisté vyhráli všechny své zápasy na exhibici Advantage Tennis. Nejdříve neměl Mats Wilander slitování se svým kamarádem Karlem Nováčkem a vyhrál v pražské O2 Aréně 6:4. Pak skoro deset tisíc diváků vidělo, jak další první hráč světa Stefan Edberg zdolal Jiřího Nováka 6:4. Den uzavřela nejzábavnější čtyřhra, v níž Wilander s Edbergem podtrhli švédský triumf výhrou nad Novákem a Milošem Mečířem 6:4.

Stefan Edberg
Stefan Edberg
Otevřít galerii
 • Stefan Edberg autor: Stanislav Zbyněk, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/13/1252/125190.jpg?1258832229
 • Boris Becker autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/13/1252/125187.jpg?1258831596

"Chvilku mi trvalo, než jsem dostal míč do ruky, ale na konci to bylo skvělé. S Jirkou jsme si to užívali a doufám, že diváci také," řekl po dvouhře Edberg, který hrál se zatejpovanou pravou rukou. Přesto publiku ukázal, že neztratil nic ze svého citu při volejích. "Jiří na mě ale byl v utkání hodně hodný," usmál se Švéd.

Nejhezčí výměnu večera předvedli Edberg s Novákem v závěru dvouhry. Bekhendové údery od základní čáry vystřídala výměna míčů na síti a lob Nováka. Edberg míč doběhl a zahrál úder mezi nohama. Bod získal Švéd poté, co při dalším úderu trefil Novák pouze síť.

přehrát video
Tenisová exhibice v O2 areně

Dostalo se i na imitace slavných hráčů

Edberg předváděl na podání kousky amerického bouřliváka Johna McEnroea. "Občas to dělám, protože Johna jsem rád sledoval. Měl v sobě moře umění a temperamentu," řekl Edberg. Novák se zase před servisem rozkýval s raketou jako kdysi Němec Boris Becker.

Jiří Novák: "Kdybychom hráli naplno, tak se diváci tolik nepobavili. A já jsem byl velmi poctěn tím, jací velikáni si tady zahráli."

Stefan Edberg: "Je to fantastické a je vidět, že tady lidé tenisem žijí. Už dlouho jsem před takovou návštěvou nehrál a pomáhá to na kurtu."

Závěrečná čtyřhra roztleskala diváky výměnami na síti. Hráči si volejové etudy užívali a nejoriginálněji zakončil výměnu Novák fotbalovou hlavičkou. Hrála se i čtyřhra tři na jednoho nebo tenisová "obíhačka". "Tu jsem naposledy zkoušel v mladších žácích," řekl Novák.

Boris Becker nehrál, ale slavil

Předkrmem exhibice byla čtyřhra, v které německý pár Carl-Uwe Steeb a Eric Jelen porazil francouzsko-maďarskou dvojici Henri Leconte, Balász Taróczy 7:4 v tie-breaku. Tenisová show však začala už oslavou narozenin Borise Beckera. K jeho nedělním dvaačtyřicetinám mu hala zazpívala "Hodně štěstí, zdraví". Němec, který se aktivně na kurtu neobjevil kvůli operované kyčli, diváky dirigoval a pak dostal dort v podobě tenisové rakety.

V pátek se tenisté pobavili na večeru Tenisových mistrů, který se odehrál ve stylu pořadu StarDance. Program uváděl Marek Eben a taneční číslo předvedl i olympijský vítěz v akrobatickém lyžování Aleš Valenta s manželkou Elen. Ze samotných hráčů natrénoval čaču Steeb s Karolinou Gudasovou, dcerou hokejisty Lea Gudase. Wilander zase vzal do ruky kytaru a zahrál tři písničky, jako poslední hit Knockin' on Heaven's Door. Spolu s ním na podiu dováděl Francouz Leconte a posléze si zazpívali před zraky zpěváka Karla Gotta všichni hráči.

Zdá se, že tradice exhibic světových jedniček v Praze bude pokračovat. Podle majitele České sportovní Miroslava Černoška by měl za rok přijet Björn Borg. "Borga mohu potvrdit," odhalil v televizi Černošek s tím, že soupeřem legendárního Švéda by měl být některý z bývalých slavných amerických tenistů. Konkrétní jméno nepadlo.

Moderátor exhibice Martin Dejdar ovívá tenistu Henriho Leconta
Moderátor exhibice Martin Dejdar ovívá tenistu Henriho Leconta
Více fotek
 • Moderátor exhibice Martin Dejdar ovívá tenistu Henriho Leconta autor: Stanislav Zbyněk, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/13/1252/125188.jpg
 • Narozeninový dort pro Borise Beckera autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/13/1252/125185.jpg
 • Karel Nováček autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/13/1252/125189.jpg
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.