ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Nadal: ve finále Davis Cupu bude klíčový první den

Velikost textu:

Londýn - Ve finále Davisova poháru mezi Španělskem a Českou republikou budou podle Rafaela Nadala klíčové dvouhry prvního dne. Španělský tenista to dnes řekl při příležitosti prezentace aktérů Turnaje mistrů. O českých reprezentantech Radku Štěpánkovi a Tomáši Berdychovi řekl, že jsou to hráči, kteří jsou dobří na všech površích, ocenil také jejich deblovou hru. "Víme, jak bude finále těžké. Musíme být připraveni hrát dlouhá a tvrdá utkání," pokračoval druhý hráč světového žebříčku.

Tomáš Berdych a Rafael Nadal
Tomáš Berdych a Rafael Nadal
Otevřít galerii
 • Tomáš Berdych a Rafael Nadal autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Radek Štěpánek a Tomáš Berdych autor: Petr Sznapka, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Můj názor je, že první den a první dvouhry budou ve finále Davis Cupu klíčové," řekl Nadal dva dny před zahájením Turnaje mistrů. V posledních týdnech se ale hraje výhradně na tvrdých dvorcích, a tak by Nadal prý uvítal, kdyby měl více času na přechod z rychlého povrchu na antuku, na které se bude v Barceloně od 2. do 4. prosince o týmovou trofej hrát. Přesto udělá vše pro to, aby měl na zvykání jen čtyři dny. To by totiž znamenalo, že na Turnaji mistrů bude hrát ve finále. "Budu mít jen čtyři dny, doufám," řekl Nadal.

Nadal prý zažívá nejlepší závěr sezony

Při setkání s novináři v britské metropoli zdůraznil, že se cítí perfektně psychicky i fyzicky. "Mám nejlepší závěr sezony v životě," řekl a připomněl, že se letos dostával do finále a semifinále turnajů na rychlých površích, což se mu na konci roku dosud příliš nedařilo. "Je to mnohem lepší, než jsem čekal," prohlásil.

Připustil však, že by chtěl hrát méně. "Končit sezonu 6. prosince a opět hrát začátkem ledna, to je trochu bláznivé. A myslí si to všichni," řekl Nadal, který letos vynechal Wimbledon a další turnaje kvůli problémům s koleny. "Nezáleží to ale na mně, já kalendář nepřipravuji." Zdůraznil také, že mu nezáleží na tom, zda skončí sezonu jako světová jednička. "Pořadí je důležité, ale hlavně mi záleží na vítězství," řekl Nadal. "Pokud tady v Londýně vyhraju, bude mi jedno, jestli jsem druhý nebo třetí na světě."

Rafael Nadal
Rafael Nadal
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.