ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Finále Turnaje mistryň bude v režii sester Williamsových

Velikost textu:
aktualizováno 31. 10. 2009 19:33

Dauhá - O titul na tenisovém Turnaji mistryň si zahrají sestry Williamsovy. V prvním dnešním semifinále nejprve postoupila starší Venus, která v Dauhá porazila 5:7, 6:3 a 6:4 Srbku Jelenu Jankovičovou. Ve druhém duelu vedla mladší Serena nad Caroline Wozniackou 6:4 a 0:1, poté musela mladá Dánka kvůli zranění břišních svalů vzdát. Obhájkyně prvenství Venus Williamsová se s Jankovičovou utkala v semifinále závěrečného podniku sezony už loni a i výsledek zůstal stejný. Vyrovnaný duel musel rozhodnout až třetí set, v němž slavila úspěch zkušenější Američanka. Ta vyrovnala vzájemnou bilanci s bývalou světovou jedničkou Jankovičkovou na 5:5, přičemž jen jeden souboj skončil po dvou setech.

Serena Williamsová
Serena Williamsová
Otevřít galerii
 • Serena Williamsová zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1101/110028.jpg?1252502528
 • Venus Williamsová zdroj: AP Photo https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Dnešní zápas příliš tenisové krásy nepřinesl. Obě hráčky se předháněly v nepřesných úderech a ani podání nebylo jejich silnou zbraní. Venus Williamsová vyrobila 11 dvojchyb, které kompenzovala deseti esy. Jankovičová po vyhraném prvním setu začala více kazit a často gestikulovala směrem ke svému trenérovi. Recept na zlepšení své hry ale nenašla.


Oproti Venus, která prohrála dva zápasy v základní skupině, předvádí v Dauhá Serena suverénní výkony. Po třech výhrách se jí dařilo i v semifinále, přestože s Wozniackou ztratila v prvním setu třikrát podání a i druhé dějství zahájila Dánka brejkem. Jenže podobně jako v předchozích zápasech ji trápilo svalové zranění a už v průběhu prvního setu se nechala ošetřovat.

Bilanci vzájemných duelů vede Serena

Na rozdíl od vítězného duelu s Věrou Zvonarevovou, kdy dohrála v křečích třísetovou bitvu, tentokrát nemohla dál pokračovat a během dvou týdnů vzdala druhý zápas. Na posledním turnaji v Lucemburku skrečovala vyhraný zápas za stavu 7:5 a 5:0 Anne Kremerové a ocitla se v podezření ženské asociace. 

Sestry Williamsovy už se v Dauhá utkaly v základní skupině, velkou bitvu vyhrála Serena 5:7, 6:4 a 7:6. Ta také vede bilanci vzájemných duelů 12:10.

Jelena Jankovičová
Jelena Jankovičová
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.