ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Wozniacká vyhrála i druhý zápas na Turnaji mistryň

Velikost textu:

Dauhá - Caroline Wozniacká vyhrála i druhý zápas na tenisovém Turnaji mistryň. Rusku Věru Zvonarevovou, která nahradila zraněnou krajanku Dinaru Safinovou, porazila 6:0, 6:7 a 6:4. Dlouho jednoznačné utkání nakonec trvalo téměř tři hodiny a v závěru nebyla Dánka daleko od toho, aby duel kvůli křečím vzdala.

Caroline Wozniacká
Caroline Wozniacká
Otevřít galerii
 • Caroline Wozniacká zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/13/1205/120447.jpg?1256837516
 • Věra Zvonarevová zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Čtvrtá nasazená hráčka šla po středečním vítězství nad Victorií Azarenkovou jasně za dalším úspěchem a nad Zvonarevovou vedla už 6:0 a 5:2. Potom se ale Ruska vzchopila, dovedla druhou sadu do tie-breaku a tam Wozniackou přetlačila poměrem 7:3.

V třetím setu se opět do trháku dostala mladá Dánka, od stavu 3:1 její výkon ale viditelně limitovalo zranění stehenního svalu. Právě kvůli němu musela vzdát za prakticky vyhraného stavu už duel 1. kola minulý týden v Lucemburku.

Wozniacká je blízko semifinále, má ale zdravotní problémy

Po ošetření se na kurt vrátila, se soupeřkou ale musela svádět dlouhé výměny a brzy se přihlásily křeče. Téměř po každém míči se musela protahovat a v jednu chvíli se slzami v očích dokonce padla na zem. 

Zvonarevová ale nedokázala výhodu využít a rozhodující balon poslala do sítě. Wozniacká se tím výrazně přiblížila postupu do semifinále, nad jejím zdravotním stavem ale visí velký otazník.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.