ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Štěpánek a Hájek postoupili ve Vídni do 2. kola

Velikost textu:

Vídeň - Tenista Radek Štěpánek splnil na halovém turnaji ve Vídni roli favorita. Druhý nasazený dnes porazil v 1. kole Poláka Lukasze Kubota hladce 6:4 a 6:1 za hodinu a 23 minut. Uspěl i Jan Hájek po výhře nad Italem Andreasem Seppim 7:6, 5:7 a 6:3. Český daviscupový reprezentant Štěpánek se mohl při prvním vzájemném utkání s Kubotem spolehnout na svůj servis a i za pomoci deseti es o podání ani jednou v zápase nepřišel. Soupeři vzal aktuálně čtrnáctý hráč světa podání dohromady čtyřikrát a mečbol proměnil prohozem.

Radek Štěpánek
Radek Štěpánek
Otevřít galerii
 • Radek Štěpánek autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1177/117674.jpg?1255599025
 • Jan Hájek autor: Petr Sznapka, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

V boji o postup do čtvrtfinále se třicetiletý Štěpánek střetne s Portugalcem Frederikem Gilem, sedmdesátým hráčem žebříčku ATP.

Šestadvacetiletý Hájek hraje v letošní sezoně poprvé hlavní soutěž turnaje okruhu ATP. Na začátku roku totiž figuroval kvůli zraněnému kolenu až na 469. pozici, a proto hrál jen challengery. Před třemi lety 71. hráč světa ale letos dokázal tři z nich vyhrát, jednou postoupil do finále a v žebříčku mu nyní patří 113. místo. 

I proto byl Hájek v září čtvrtým členem daviscupového týmu v semifinále v Chorvatsku, kde za rozhodnutého stavu zvládl úspěšnou premiéru, a asi se podívá rovněž na finále do Španělska.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.