ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Na Turnaji mistryň vyhrály Azarenková i Serena Williamsová

Velikost textu:
aktualizováno 27. 10. 2009 22:25

Dauhá - Běloruska Victoria Azarenková vstoupila vítězně do tenisového Turnaje mistryň. Šestá nasazená hráčka v zahajovacím duelu v Dauhá porazila Srbku Jelenu Jankovičovou 6:2, 6:3. Své první utkání pak prohrála loňská vítězka Venus Williamsová, kterou porazila Ruska Jelena Dementěvová 3:6, 7:6 a 6:2. Vstup do turnaje naopak zvládla Serena Williamsová, která v Kataru bojuje o post světové jedničky na konci sezony. Aktuálně druhá hráčka žebříčku WTA zdolala Rusku Světlanu Kuzněcovovou 7:6 a 7:5.

Victoria Azarenková
Victoria Azarenková
Otevřít galerii
 • Victoria Azarenková zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Serena Williamsová zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1101/110028.jpg?1252502528

V utkání Bílé skupiny Azarenková pětkrát prorazila podání chybující Jankovičové a zápas ukončila vítězným míčem po lajně. "Jsem odpočinutá, protože jsem dva týdny před cestou sem nehrála žádný turnaj, abych tady do toho mohla dát vše," řekla dvacetiletá Azarenková, která využívala slabého forhendu soupeřky. 

"Všechno jsem jí dala," zlobila se na sebe Jankovičová po 33 nevynucených chybách. "Vždycky jsem zahrála jeden nebo dva údery a třetí skončil kdekoli, jen ne v kurtu. Byla jsem jen svým stínem." 

Venus Williamsová loni prošla Turnajem mistryň bez zaváhání a cestu za titulem začala výhrou právě nad Dementěvovou. I tentokrát se zdálo, že vyhraje, protože po získané první sadě vedla v druhé 3:1, ale nakonec ji ztratila v tie-breaku. Pak ovládla hru olympijská vítězka Dementěvová a zápas vyhrála za dvě hodiny a 40 minut.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.