ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Štěpánek se na daviscupové finále připraví v USA

Velikost textu:

Praha - Tenistu Radka Štěpánka čekají před finále Davisova poháru ještě tři turnaje. Třicetiletý hráč strávil po asijském turné pár dnů v Česku, kde trénoval. V následujících týdnech bude hrát turnaje ve Vídni, pak v Basileji a nakonec je přihlášen na turnaj série Masters v Paříži. Česká jednička má ještě teoretickou šanci postoupit na Turnaj mistrů do Londýna, ale pokud se to Štěpánkovi nepovede, okamžitě odletí na Floridu, kde se bude na antuce pod vedením Petra Kordy připravovat na boj o salátovou mísu.

Radek Štěpánek
Radek Štěpánek
Otevřít galerii
 • Radek Štěpánek autor: Petr Sznapka, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1122/112154.jpg?1253300262
 • Radek Štěpánek a Tomáš Berdych autor: Petr Sznapka, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1123/112266.jpg?1253370022

"Mám ještě teoretickou šanci se poprat o Turnaj mistrů. Pokusím se o to, ale zatím je v plánu, že hned po Paříži, jak skončím, odletím na přípravu na Floridu do Ameriky a přiletím přímo do Barcelony," řekl čtrnáctý hráč světa.

Kapitán Jaroslav Navrátil po výhře v Poreči v semifinále DC nad Chorvatskem plánoval soustředění třeba v Monte Carlu, ale Štěpánek chce vsadit na osvědčený kemp se svým koučem Kordou a kondičním trenérem Markem Všetíčkem. "Mám možnost tam hrát na antuce, nemusím nikam prchat a připravím se v teple, jak jsem se vždy připravoval pod vedením Petra, a přijedu připravený jako vždy," řekl tenista.

V Americe se převážně hraje na zelené antuce, která je jiná než ta evropská. Štěpánek ale bude trénovat v akademii tenisového "guru" Nicka Bollettieriho. "A tam je i červená," podotkl Štěpánek. Hrát se bude za šest týdnů v Barceloně a český tenista si pořád opakuje, že přes kvality favorizovaných Španělů existuje šance na výhru. "Chceme se tam o mísu poprat. Máme před sebou těžkého soupeře, ale tahle situace se nemusí opakovat. Dáme do toho všechno, aby se to povedlo," pronesl tenista.

V reálu ještě slavnou trofej, salátovou mísu, nikdy neviděl. Jen si ji prohlížel na obrázku, jak kolem ní stojí Ivan Lendl, Tomáš Šmíd, Pavel Složil a Jan Kodeš, vítězové Davis Cupu z roku 1980. "Jakmile skončí sezona, tak s tou fotkou budu usínat," usmál se hráč.

Čeští tenisté jsou ve finále Davis Cupu
Čeští tenisté jsou ve finále Davis Cupu
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.