ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Tenistka Kvitová prohrála ve finále s Wickmayerovou

Velikost textu:
aktualizováno 18. 10. 2009 16:13

Linec - Tenistka Petra Kvitová nedosáhla na titul z turnaje v Linci, který by byl jejím druhým na okruhu WTA v kariéře. Devatenáctiletá Češka podlehla v dnešním finále třetí nasazené Yanině Wickmayerové z Belgie 3:6, 4:6. "Byl to skvělý týden, i když neskončil, jak jsem si představovala. Doufám, že se sem za rok vrátím," řekla Kvitová při vyhlašování.

Tenistka Petra Kvitová
Tenistka Petra Kvitová
Otevřít galerii
 • Tenistka Petra Kvitová autor: ČT24, zdroj: čtk https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1183/118218.jpg?1255871726
 • Tenistka Yanina Wickmayerová autor: ČT24, zdroj: čtk https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

V nevyrovnaném prvním setu stejně starých tenistek prohrávala Kvitová už 0:3, ale ziskem tří her za sebou srovnala krok. Při podání Wickmayerové pak měla dva brejkboly na 4:3, ale ani jeden nevyužila a místo nadějného vedení sadu po 42 minutách ztratila. Oproti semifinále s Agnieszkou Radwaňskou česká hráčka ve finále více chybovala a nedostávala se tolik do tlaku ze svého razantnějšího forhendu. I proto prohrála podání hned na úvod druhé sady. Ještě otočila na 2:1, ale pak počtvrté v duelu přišla o servis.

Češka měla na své straně publikum, které si přálo delší zápas, jenomže už nenašla síly ani variantu, jak utkání zdramatizovat. Zápas skončil hned po prvním mečbolu a míči v síti z rakety Kvitové. "Yanina na tom byla líp fyzicky a hrála rychleji. Já se snažila, někdy jde zápas bojovností zlomit, ale dnes bylo ve výměnách vidět, že má navrch. Já hodně kazila a nebyla jsem pořádně na nohách, ostatně jako obvykle, když prohraji," konstatovala po zápase Kvitová.

Rodačka z Bílovce hrála své druhé finále turnaje WTA v kariéře, v její sbírce ale zatím zůstane jen lednový triumf z Hobartu. S Wickmayerovou letos Kvitová prohrála již potřetí. Poprvé odešla poražena v Estorilu a podruhé na US Open, kde nakonec Belgičanka postoupila až do semifinále a díky tomu je 24. hráčkou světa. Po finálové účasti v Linci se Kvitová v pondělí posune ve světovém žebříčku dvouhry WTA z 55. místa k padesátce.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.