ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Tenistka Kvitová si zítra zahraje finále v Linci

Velikost textu:

Linec (Rakousko) - Tenistka Petra Kvitová postoupila v Linci podruhé v kariéře do finále turnaje WTA. Devatenáctiletá česká hráčka v dnešním semifinále porazila 6:3, 6:2 druhou nasazenou Agnieszku Radwaňskou z Polska, jež ve čtvrtfinále vyřadila Lucii Šafářovou. "Jsem moc šťastná. Mám za sebou dobré zápasy, hrála jsem dobře a doufám, že se mi bude dařit i ve finále," řekla Kvitová.

Petra Kvitová
Petra Kvitová
Otevřít galerii
 • Petra Kvitová autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1180/117942.jpg?1255699288
 • Petra Kvitová autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/856/85593.jpg?1242123772

Její soupeřkou ve finále bude buď nejvýše nasazená Italka Flavia Pennettaová, nebo Belgičanka Yanina Wickmayerová. Kvitová diktovala v utkání se světovou desítkou Radwaňskou tempo hry. Míče z její levé ruky létaly rychleji a razantněji a česká fedcupová reprezentantka se mohla spolehnout na svůj servis.

V první sadě vedla Kvitová 5:2. Pak sice ztratila podání, ale následně dokázala potřetí v sadě prorazit slabší servis Radwaňské, kterou při podání evidentně limitovala obvázaná lopatka. Kvitová byla aktivnější i v další sadě, umisťovala dlouhé míče k postranním čarám a nechala se rozhodit "kraťasy" Polky. Gamy nevyhrávala suverénně, ale získala popáté podání Radwaňské a odskočila do vedení 3:0. O pět her později se radovala z postupu, i když při podání soupeřky využila až šestý mečbol. "To se někdy stane a jsem ráda, že jsem to ukončila," řekla Kvitová.

Poprvé hrála finále turnaje WTA letos v lednu v australském Hobartu, kde v českém duelu zdolala kamarádku Ivetu Benešovou. Tu vyřadila i v Linci, ale tentokrát už ve 2. kole. Postupem do boje o titul v Linci si Kvitová zajistila, že si v žebříčku polepší z 55. místa minimálně o pět příček. V případě nedělního vítězství by byl její posun výraznější. Kvitová se může stát první českou vítězkou dvouhry v Linci po Janě Novotné.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.