ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Berdych i Štěpánek v Šanghaji postupují

Velikost textu:
aktualizováno 13. 10. 2009 13:17

Šanghaj - Čeští tenisté Tomáš Berdych a Radek Štěpánek mají za sebou na turnaji série Masters v Šanghaji úspěšný den. Berdych postoupil po výhře nad turnajovou dvanáctkou Marinem Čiličem z Chorvatska 7:6, 3:6 a 6:4 do 2. kola a dvacet minut po něm proměnil svůj mečbol i Štěpánek v duelu s Němcem Andreasem Beckem. Štěpánek vyhrál 7:5 a 6:4 a zajistil si místo již ve 3. kole.

Tomáš Berdych
Tomáš Berdych
Otevřít galerii
 • Tomáš Berdych zdroj: AP Photo https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Radek Štěpánek autor: Petr Sznapka, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1122/112152.jpg?1253299240

Velký boj má za sebou především Berdych. Čiliče, který hrál v neděli finále v Pekingu, porazil až za dvě hodiny a 39 minut hry. Chorvata tak zdolal podruhé během měsíce, koncem září nad ním vyhrál v pětisetovém duelu i v Poreči v semifinále Davisova poháru.

Napínavé drama čtyřiadvacetiletého Berdycha s Čiličem rozhodoval třetí set a vypadalo to, že český hráč zápas ztratí. Prohrával už 2:4 a 0:40 při svém podání. Před zraky svých rodičů v hledišti ale Berdych ukázal bojovné srdce a po zisku čtyř gamů v řadě se radoval z postupu. Jeho touhu po výhře dokumentoval mečbol, při kterém doběhl už skoro ztracený míč a Čilič pak poslal úder do autu.

Příštím soupeřem Berdycha bude bývalý první hráč světa Marat Safin z Ruska, který po sezoně ukončí kariéru. "Konec už se blíží, všichni jsou na mě moc hodní a já si to snažím užívat," řekl Safin.

Štěpánek porazil Becka, kterého minulý týden v Tokiu přehrál i Berdych, za necelé dvě hodiny. Třicetiletý karvinský rodák Štěpánek v utkání o postup do čtvrtfinále narazí buď na čtvrtého nasazeného Andyho Roddicka z USA, nebo Švýcara Stanislase Wawrinku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.