ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Dějištěm finále Davisova poháru bude Barcelona

Velikost textu:

Oviedo - Barcelonu si vybrali Španělé za dějiště finále Davisova poháru proti českým tenistům. Hrát se bude v olympijském paláci Sant Jordi s kapacitou 17 600 diváků. Očekává se, že Španělé připraví na 4. až 6. prosince tradičně antuku. Na svých stránkách to uvedl španělský sportovní deník Marca. Hned příští týden vyrazí do Barcelony zástupci České sportovní, která tenistům zajišťuje zápasy Davisova poháru.

Davis Cup
Davis Cup
Otevřít galerii
 • Davis Cup autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Čeští tenisté se radují po postupu do finále Davisova poháru autor: Petr Sznapka, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Podle zpráv, které jsme dostávali ze Španělska, jsme to čekali. Je určitě dobře, že to bude v hale," reagoval na dějiště utkání kapitán Jaroslav Navrátil. "Očekáváme vynikající kulisu a fantastický zážitek. Předpokládáme, že Španělé budou kompletní, ale je to finále Davis Cupu a nemáme si co vybírat," dodal.

Na Barcelonu mají španělští tenisté krásné vzpomínky, protože zde v roce 2000 získali první ze svých tří triumfů v Davis Cupu. "Mým oblíbeným stadionem bude místo, kde budeme vyhrávat," nechal se slyšet druhý hráč světa Rafael Nadal v Pekingu, kde rovněž prohlásil, že by chtěl být na finále proti Česku připraven.

Českým hráčům Barcelona vyhovuje

Čeští hráči Radek Štěpánek a Tomáš Berdych se z turnajů v Asii shodli, že jim Barcelona vyhovuje. "Známe to tam, a tak víme, co můžeme čekat. Pokud jde o množství diváků, tak se nebojíme, naopak se na to těšíme," citoval je mluvčí Karel Tejkal.

Česká strana startuje přípravy. "Začínáme organizovat zájezdy fanoušků i bubeníků a pozveme vrcholné státní představitele včetně prezidenta republiky," řekl Miroslav Černošek, majitel České sportovní.

Fanoušci českého daviscupového týmu
Fanoušci českého daviscupového týmu
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.